Dienas ziņas

Bērniem māca drošību

Dienas ziņas

Randenes šūšanas ceham trūkst darbinieku

Liepājas Jūrniecības koledžai – modernas iekārtas

Liepājas Jūrniecības koledžai – modernas iekārtas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Liepājas Jūrniecības koledža, kas ir viena no senākajām šāda veida mācību iestādēm Latvijā, ar Eiropas fondu līdzfinansējumu un sadarbībā ar Lietuvas Jūras akadēmiju ierīkojusi vairākas laboratorijas un kuģa vadības simulatoru, kas ir modernākais aprīkojums Baltijā.   

Liepājas Jūrniecības koledžas studenti navigācijas un manevrēšanas laboratorijā uz kuģa vadības tiltiņa ekrānos, kas izvietoti simulācijas telpā 180 grādu leņķī, var redzēt reālus apstākļus jūrā gan ar lietu, gan negaisu, gan spēcīgu viļņošanos un sliktu redzamību.

Ar speciālu datorprogrammu uz ekrāniem tiek mainīti gan laika apstākļi, gan kuģa tauvošanās un manevrēšanas iespējas, arī apkārtējā vide ar pilsētām un ostām pielīdzināta realitātei.

Topošie jūrnieki atzīst, ka līdz šim vēl nav nācies būt uz īstiem kuģiem, tāpēc šis ir labs treniņš pirms došanās praksē.

“Kad ir ļoti slikti laika apstākļi, tad ir jādomā uz priekšu par trim soļiem. Jādomā, kas būs tālāk, lai neietriektos ostā, kāda ir redzamība,” stāstīja Liepājas Jūrniecības koledžas 3.kursa students Vladislavs Vizins.

“Ir diezgan sarežģīti, bet es domāju, ka ar laiku iegūšu arī praksi, līdz ar to arī man tas būs pa kaulam,” piebilda Liepājas Jūrniecības koledžas 3.kursa studente Keita Žanete Balode.

Savukārt blakus telpā ierīkota mašīntelpu laboratorija, kurā zināšanas apgūst nākamie kuģu mehāniķi.

Tā kā trenažieru darbības gan uz kuģa tiltiņa, gan mašīntelpā iespējams sinhronizēt, topošie speciālisti apgūst nozīmīgas prasmes, kas būs nepieciešamas darbam jūrā.

“Jūrnieki iemācās strādāt komandā. Viņiem attīstās komunikācijas spējas, arī spējas ļoti ātri risināt nestandarta kritiskas situācijas,” skaidroja instruktors - pasniedzējs Jānis Kokars.

Modernais aprīkojums ir nozīmīgs solis mācību procesa kvalitātes uzlabošanā, atzīst pasniedzēji. Tā kā projekts īstenots sadarbībā ar Lietuvas jūras akadēmiju, kur arī iegādāts ostas vadības stimulators, turpmāk tiks veiktas savstarpējas tiešsaistes, apgūstot starptautisko pieredzi.

“Studenti reāli redzēs pretim kuģojošu kuģi, kas tiks vadīts no Lietuvas akadēmijas studentiem. Gatavojamies pieslēgties pie starptautiskā mācību centra kvoruma, kuri šādu simulāciju var darīt pasaules mērogā,” atklāja Liepājas Jūrniecības koledžas direktors Vladimirs Dreimanis.

Liepājas Jūrniecības koledžas aprīkojums un telpu remonts izmaksājis ap pus miljonu eiro. Finansējums tam gūts no Eiropas fondu līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti