Liepājas Jūrniecības koledžā moderns kuģa simulators

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Liepājas Jūrniecības koledžā audzēkņiem un jau esošajiem jūrniekiem turpmāk būs pieejama mūsdienīga Navigācijas, manevrēšanas un mašīntelpas vadības laboratorija, kā arī dīzeļdzinēja mašīntelpas simulatora darba vietas. Tas šobrīd ir modernākais aprīkojums Baltijas valstīs, ko var izmantot, lai simulētu kuģa vadību.

Liepājas Jūrniecības koledžā moderns kuģa simulators
00:00 / 03:31
Lejuplādēt

Apjomīgais projekts īstenots sadarbībā ar Lietuvas Jūras akadēmiju INTERREG Lietuvas -Latvijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

Kuģa simulācijas telpās satumst gaisma, un stiklotajos ekrānos ieraugāmi reāli apstākļi jūrā, kur plosās negaiss, kuģis šūpojas viļņos, līst lietus un ir slikti redzamības apstākļi. Vadības pults, kartes, kas redzamas ekrānos, ir tādas, kā uz reāliem kuģiem.

Diviem otrā kursa studentiem Damaram un Kristapam bija iespēja izmēģināt jauno simulācijas laboratoriju. “Ir tiešām sajūta, ka atrodies uz īsta kuģa, uz komandtiltiņa un vadi kuģi jūrā. Apgriezām kuģi pa 180 grādiem, un tagad dodamies jūrā,” stāsta Kristaps.

“No sākuma mums radīja apstākļus kā īstā vētrā un negaisa laikā. Nezinu, vai dzīvē to varētu izturēt, bet, jā, ir to vērts,” saka Damars.

Ar audzēkņiem modernajā simulatorā strādās pasniedzējs Oļegs Ivanovs. Viņš uzsver, ka simulators būs noderīgs ne tikai jaunajiem jūrniekiem. Tā būs iespēja uzlabot savas zināšanas un prasmes jau strādājošiem jūrniekiem, jo ar mūsdienīgajām iekārtām iespējams radīt dažādus apstākļus jūrā, ar kuriem jāspēj tikt galā.

„Tā ir simulācijas priekšrocība, ka varam kaut ko izdarīt nepareizi, radīt sadursmes situācijas, kā tas var notikt reālā dzīvē, mācāmies, lai šādas situācijas nenotiktu,” saka Ivanovs.

Pasniedzējs spriež, ka mācību apstākļi Jūrniecības koledžā tagad ir būtiski uzlabojušies, jo šādas iekārtas ļauj kvalitatīvi sagatavot jūrniekus, kuri strādā uz mūsdienīgiem kuģiem. „Ļoti labi, ka mūsu skolā tagad ir šāda iespēja. Arī kartes vairs nav uz papīra kā senāk, bet mums ir pieejama elektroniskā karte, kas ļoti atvieglo jūrnieku darbu,” stāsta Ivanovs.

Jūrniecības koledžas vadošā projektu speciāliste Jekaterina Zalomova skaidro, ka simulators ir tikai viens no projektiem, kas īstenots, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu. Notikuši apmācības kursi un realizētas vēl citas ieceres. „Mēs projektu realizējam kopā ar Lietuvas akadēmiju, kur iegādāts ostas vadības simulators, ko mēs varēsim izmantot tiešsaistē. Tā mēs īstenojam pārrobežas sadarbību,” stāsta Zalomova.

Aprīkojuma iegāde un telpu remonts izmaksājis aptuveni pusmiljonu eiro.

Liepājas Jūrniecības koledža ir viena no vecākajām šāda veida mācību iestādēm Latvijā ar senām tradīcijām, tajā sagatavo kuģa mehāniķus, kuģa vadītājus un loģistikas speciālistus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti