Dienas ziņas

Vilkus ļauj medīt vairāk

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājas cietuma vajadzībām šogad iekārtos būvlaukumu

Liepājas jaunā cietuma vajadzībām šogad iekārtos būvlaukumu; būvniecību sāks nākamgad

Liepājas jaunais cietums izmaksās 175 miljonus eiro, būvniecība sāksies vien nākamgad. Šogad notiks būvlaukuma iekārtošana. Lai mazinātu projekta izmaksas, logi cietumā nebūs atverami, par 6000 kvadrātmetriem mazināts būvapjoms, mainīti  apkures un sanitārtehnisko iekārtu risinājumi.

Pērn novembrī SIA "Tiesu namu aģentūra" un valsts izsludinātā iepirkuma uzvarētājs SIA "Citrus solutions" parakstīja līgumu par jauna cietuma kompleksa Liepājā projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbiem. Jau tad pasūtītāji ar potenciālajiem darbu izpildītājiem sāka projekta pārstrādes darbus, paredzot izmaksu kāpumu.

"Mūsu noslēgtais līgums paredz arī būvdarbu indeksāciju, ja būs tāda nepieciešamība, bet šo risku mēs skatāmies no savas puses – gan mums ir kaut kāda komforta sajūta, gan būvniekam," skaidroja "Tiesu namu aģentūra" valdes locekle Santa Sausiņa.

Jau oktobrī parādījās jaunā informācija par projekta izmaksu kāpumu. Pagaidām līdz šim brīdim šī summa nav mainījusies.

"Ja mēs runājam par sākotnējo summu – 146 miljoniem, kas bija piešķirti, tās ir visa projekta izmaksas, ietverot gan būvniecību, gan projekta vadību, gan visu, kas ar to ir saistīts. Tā jaunā summa ir 175 miljoni," norādīja Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs.

Pārprojektēšanas gaitā par vairāk nekā 6000 kvadrātmetriem samazināts būvapjoms, kā arī veiktas citas izmaiņas ar nolūku samazināt izdevumus, taču vienlaikus saglabājot Ieslodzījuma vietu pārvaldes drošības prasības. Piemēram, jaunajā cietumā nebūs virināmu logu, un telpu ventilācija tiks nodrošināta ar tehniskām metodēm.

"Vienkārši jāsaprot, ka loga atvēršana ir tikai viens no veidiem, kā nodrošināt svaigu gaisu. Bet, ja mēs runājam par cietumu, tad atvērts logs ir dažādi nevēlami riski, kas ieslodzījuma vietai nepiedien. Un mūsdienu ieslodzījuma vietai, kuru mēs būvējam noteikti turpmākajiem 100 gadiem, arī nav nepieciešams," sacīja Papsujevičs.

Jaunajā cietumā plānots nodarbināt visus pašreizējā Liepājas cietuma darbiniekus. Taču, tā kā jaunā ieslodzījuma vieta būs krietni plašāka par esošo, būs nepieciešami arī papildspēki. Jaunus sociālos darbiniekus cietumu pārvalde cer sarūpēt sadarbībā ar Liepājas Universitāti, īpaši šim nolūkam izveidojot specializētu apmācību programmu.

Jauno darbinieku mājvietu jautājumu palīdzēšot risināt arī Liepājas dome.

"Protams, uz jauno cietumu mēs plānojam pārcelt esošos darbiniekus, bet mēroga dēļ būs nepieciešami papildu spēki un papildu darbinieki. Esošajā cietumā ir aptuveni 140 amata vietas, un ir skaidrs, ka papildus būs 280 darbavietas," pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Šis gads paies, izstrādājot jaunu cietuma ēku kompleksa projektu un iekārtojot būvlaukumu, bet reālus celtniecības darbus paredzēts sākt nākamgad, lai līdz 2025. gada rudenim cietumu varētu nodot ekspluatācijā. Vecā, vēl 19. gadsimta beigās būvētā cietuma ēkas Tieslietu ministrija pēc tam nodos Liepājas pašvaldības īpašumā. Kas ar tām notiks, vietvara vēl nav izlēmusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti