Dienas ziņas

Spriež par NATO austrumu flanga drošību

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Dārgam ekskavatoram pirks papildu aprīkojumu

Liepājas ezera niedru pļaušanas dārgais ekskavators pusgadu dīkstāvē, tagad pirks papildu aprīkojumu

Liepājas ezerā niedru pļaušanu beidzot sācis pērn par vairāk nekā pusmiljonu eiro iegādātais amfībijas tipa ekskavators. Vienlaikus pašvaldība Lauku atbalsta dienestā iesniegusi projekta pieteikumu par vēl 77 tūkstošu eiro liela finansējuma saņemšanu šai ūdenstilpju attīrīšanas tehnikai.

Pēc vairāk nekā pusgada dīkstāves beidzot Liepājas ezerā iedarbināts ekskavators ar nosaukumu "Watermaster IV", kuru Liepājas pašvaldība iegādājās par 690 tūkstošiem eiro. Tā uzdevums ir ūdens tilpju attīrīšana no aizauguma.

Gandrīz deviņu mēnešu dīkstāve esot saistīta ar to, ka nebija sakārtoti dokumenti, – vajadzējis reģistrēt Latvijas Jūras administrācijā, skaidroja pašvaldībā.

Turklāt, iegādājoties šo dārgo agregātu, Liepājas dome attapās, ka tai arī nav līdzekļu degvielas iegādei amfībijas darbināšanai.

Tagad nauda atrasta un ekskavators beidzot sācis pļaut niedres pie putnu vērošanas torņa ļoti ierobežotā teritorijā.

"Dabas aizsardzības pārvalde ir atļāvusi pļaut tikai atsevišķās teritorijās krasta joslu. Kopējā platība krasta joslai ir tikai 1,4 hektāri, kuru mēs drīkstam pļaut pēc šiem noteikumiem. Un laivu ceļš. Laivu ceļu ir atļauts 100 metru platumā pļaut," pastāstīja Liepājas pašvaldības aģentūras "Nodarbinātības projekti" direktors Vairis Šalms.

Izmēģinājumu gaitā secināts, ka ar standarta aprīkojumā esošo kausu apsaimniekojamā platība ir ļoti neliela; līdz ar to darbība ir neefektīva. Tāpēc tagad par 76 700 eiro, no kuriem Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda finansējums ir 90%, nolemts iegādāties papildu aprīkojumu.

"Pašreizējais vairāk domāts zemūdens pļaušanai, lai laivu ceļu pļautu. Bet šis papildaprīkojums, kas ir prasīts, ir vairāk orientēts uz to, lai vairāk krastmalas varētu kvalitatīvāk izpļaut un no tā būtu lielāka darba efektivitāte," skaidroja Šalms.

"Šis hidrauliskais manipulators tiks uzstādīts uz paša grunts smēlēja un palīdzēs sagatavoties gan darbam, gan pēc darba, pieliekot dažādus kausus darba laikā, kaut ko iekraujot, izkraujot. Tas nozīmē, ka tas būs daudz pašpietiekamāks, nevajadzēs tik daudz cilvēkresursu un arī ārējo tehniku," pastāstīja Liepājas domes Projektu ieviešanas nodaļas projektu vadītāja Anete Bokuma.

Vienlaikus šogad sāks darbu pie Liepājas ezera dabas aizsardzības jaunā plāna, paredzot lielākas izpļaujamās platības, jo Liepājas pusē jau gadu desmitiem nav bijis ziemu ar ilgstošu salu. Tāpēc aptuveni 37 kvadrātkilometrus lielajā ezerā vairs neveidojas monolīta ledus kārta.

Agrāk pavasaros šis ledus kūstot caur pilsētas tirdzniecības kanālu iznesa jūrā lielāko daļu pērno ūdensaugu, un ezers pašattīrījās. Turpretim tagad tas pakāpeniski aizaug, un, piemēram, pērn ezerā skābekļa trūkuma dēļ masveidā gāja bojā zivis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti