Dienas ziņas

RAKUS aicina ziedot apģērbu pacientiem

Dienas ziņas

Jēkabpilī izvietos auto numurzīmju nolasīšanas kameras

Liepājas dzīvokļiem augsta īres maksa

Liepājas dzīvojamā fonda problēma – augsta īres maksa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jau vairākus gadus uzņēmumi saskaras ar problēmu nodrošināt dzīvesvietas darbiniekiem, kuri ierodas strādāt konkrētās ražotnēs. Vietvaras tiešā veidā uzņēmumiem palīdzēt nevar, ņemot vērā likumā noteikto kārtību. Savukārt daļa komersantu cenšas risināt problēmu, ņemot darbā tikai vietējos iedzīvotājus vai piedāvājot darbiniekiem vietu dienesta viesnīcās. Aptaujātie liepājnieki norāda – dzīvokļus pilsētā atrast ir grūti, ņemot vērā salīdzinoši augsto īres cenu. 

Viens miljons jeb 69% Latvijas mājokļu ir daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. Līdz 1941. gadam uzcelti 45%, bet no 1961. līdz 1992. gadam 53%. Savukārt tikai 2% uzbūvēti laikā no 1992.–2018. gadam. Kā atzīst daļa aptaujāto iedzīvotāju, dzīvokļus Liepājā atrast ir grūti  galvenokārt augsto īres cenu dēļ.

''Ir tāda lieta, nav viegli atrast. Protams, viņš neizmaksās 100 eiro, viņš maksā 300 eiro,'' pastāstīja liepājniece Anna. 

''Grūti nav, bet dārgi ir. Cenas ir problēma, bet piedāvājumu ir daudz. Tagad ir atrasts, bet nu bišķi plašāku gribas. 300 - 400 eiro saimniekam uz rokas dot ir par traku,'' norādīja liepājnieks Kārlis. Savukārt Kaspars, kurš atgriezies Liepājā no ārzemēm, redz tikai iespēju būvēt pašam savu māju. 

Jau kādu laiku dzīvojamais fonds ir aktuāla problēma arī Liepājā strādājošā uzņēmumā ''Caljan'', kas ražo teleskopiskos konveijerus. Pašlaik uzņēmumā strādā 180 cilvēki, taču līdz ar jaunās fabrikas atklāšanu pagājušajā nedēļā darbinieku skaitu varēs palielināt līdz 250 cilvēkiem – tātad problēma ar dzīvesvietu atrašanu kļūs tikai aktuālāka. 

''Sākotnējos posmos mēs nodrošinām kopmītnes iebraucējiem, darbiniekiem, kas ir no Ukrainas, piemēram, un tad ar laiku viņi meklē paši savu dzīvojamo telpu, jo kopmītnēs nav diezgan komfortabli dzīvot,'' pastāstīja uzņēmuma ''Caljan'' vadītājs Gatis Dradeika.

Uzņēmums ''Lesjofors Springs LV'' no problēmas cenšas izvairīties, aicinot darbā liepājniekus un apmācot viņus uz vietas ražotnē. 

''Mēs attīstām automatizāciju, mēs mēģinām esošajiem darbiniekiem celt kvalifikāciju. Līdz ar to mēs varam saražot vairāk ar esošajiem darbiniekiem, kas mums ir,'' norādīja uzņēmuma ''Lesjofors Springs LV'' valdes loceklis Ingars Jaunzems.  

Liepājas pašvaldība šobrīd dzīvokļus gandrīz katru mēnesi piešķir vai nu sociāli maznodrošinātām personām, vai vietvaras kapitālsabiedrībās strādājošajiem jaunajiem speciālistiem, piemēram, ārstiem. Arī tur ir noteikti nosacījumi, un parasti speciālists īres dzīvoklī var uzturēties līdz trīs gadiem vai darba attiecību laikā. Pašvaldība tiešā veidā palīdzēt privātajam sektoram gan nevarot, ņemot vērā likumā noteikto kārtību, taču to var darīt valsts ar dažādām līdzfinansējuma programmām mājokļa būvei un iegādei, piemēram, caur finanšu institūciju "Altum".

''Pašvaldība ir gatava gan izsolīt apbūves tiesības, gan pārdot kādu zemes gabalu, piemeklēt kādā rajonā, un šo realizēt. Uz sadarbību gatavi esam,'' sacīja Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

Pēdējo pāris gadu laikā Liepājā rekonstruētas vairākas ēkas, izveidojot tur dzīvokļus, kas gan nonāk pārdošanas, nevis īres tirgū. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti