Panorāma

Limbažos uzvar Salacgrīvas mērs

Panorāma

Ozolnieku iedzīvotāji uztraucas par savu nākotni

Liepājas domi atkal varētu vadīt Liepājas partija

Liepājas domi atkal varētu vadīt «Liepājas partija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kurzemē interesants pavērsiens Ventspilī – tur Aivara Lemberga sarakstam uzvara, bet tomēr iegūts par 10 procentpuntkiem mazāk balsu. Bet kas sagaida Liepāju pēc vēlēšanām? Liepājas mērs ilgus gadus bija ''Liepājas partijas'' pārstāvis Uldis Sesks, taču pēdējos gados domes vadības groži bija Latvijas Reģionu apvienības (LRA) politiķa Jāņa Vilnīša rokās.

Pašvaldību vēlēšanas, no vienas puses, lielās pārmaiņas Liepājas domē nenesa, jo partijas, kas bija pie varas – "Liepājas partija" un LRA – saglabāja savu mandātu skaitu arī jaunajā sasaukumā. No otras puses, izmaiņas ir diezgan nozīmīgas, jo domē ievēlēti divi politiskie  spēki, kas šajā sasaukumā pašvaldībā nebija pārstāvēti. Un tas paver plašākas iespējas dažādiem koalīcijas modeļiem.

Pašlaik Liepājas domē ir pārstāvētas trīs partijas, bet jaunajā sasaukumā ievēlēti pieci politiskie spēki. Pirmajā dienā pēc vēlēšanām politiķi jau runā par sadarbību, un pašlaik priekšroka šajās sarunās ir "Liepājas partijas" mēra kandidātam Gunāram Ansiņam.

"Tas, ko es vēlos veikt nākamajā nedēļā, ļoti rūpīgi ar katru politisko spēku izrunāt pilsētas attīstības jautājumus, redzējumu, un tad "Liepājas partija" pieņems gala lēmumu par to, kāds ir šis koalīcijas modelis," sacīja Ansiņš.

Iepriekšējos sasaukumos ''Liepājas partijas'' virzītais mērs bija Sesks, kurš tagad startēja vien ar trešo numuru, bet pēc plusu un mīnusu apkopošanas pakāpās uz otro pozīciju. Šoreiz Liepājas partija domes prieksšēdētāja amatam virzītu Ansiņu.

Politiķis gan uzsvēra – par domes priekšsēdētāju lemj visi 15 pašvaldības deputāti, līdz ar to jāsagaida šī sēde. LRA, kas pašlaik vada domi, pret "Liepājas partijas" līderi pagaidām neiebilst.

"Liepājnieki savu izvēli ir pauduši, un liepājnieku izvēle ir viennozīmīga, uzvarētājs ir ne mūsu partija, bet cits. Un tas būtu tikai normāli, lai viņi izvirza savu mēra kandidātu un arī vada pilsētu. Tas ir kā sportā, visi cīnās par uzvaru, bet uzvarētājs ir viens," norādīja līdzšinējais Liepājas mērs, LRA saraksta līderis Jānis Vilnītis.

Šādu iespēju, ka pilsētas vadību varētu pārņemt "Liepājas partijas" kandidāts, apsprieduši arī Liepājas domes jaunpienācēji.

"Šādu scenāriju mēs esam iekšēji apsprieduši, ka tas ir viens no veidiem, kā mēs varam strādāt, bet šobrīd mēs esam atvērti dažādiem piedāvājumiem," atzina apvienības kustība "Par!"/"Jaunā Vienotība”/”Progresīvie” sarakta līdere Dace Bluķe.

"Mēs jau nodaļā esam lēmuši, ka vedīsim sarunas ar to, kas būs ieguvis visvairāk vietu šajās vēlēšanās.  Mēs ļoti negribētu, lai šī koalīcija būtu ar vienas balss pārsvaru, jo nav stabila un ir izārdāma,"

norādīja Nacionālās apvienības (NA)  saraksta līderis Uldis Lipskis.

Gan NA, gan apvienība ''Kustība "Par!"/"Jaunā Vienotība”/”Progresīvie” domā, ka viņiem varētu grūtības sadarboties ar “Saskaņu”.  “Saskaņu” jaunajā domē četru pašreizējo deputātu vietā pārstāvēs vien divi. Tomēr partija ar rezultātiem ir apmierināta.

"Nē, mēs neuzskatām, ka vēlētājs būtu  mūsos vīlies, bet uzskatām, ka šīs vēlēšanu process, kas bija ļoti īpatnējs ar savu mazo apmeklētību, bija par pamatu šādam rezultātam," vērtēja "Saskaņas" saraksta līderis Indulis Jankovskis.

Lai arī pašlaik vairums Liepājas domē iekļuvušo politisko spēku pauž gatavību sarunām par plašu koalīciju, tiek apspriesti dažādi koalīcijas modeļi. Taču politiķiem vēl ir laiks diskusijām,  pirms uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētā dome. Tam jānotiek ne vēlāk par jūlija sākumu.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 20 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 20 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

6 vietas "LIEPĀJAS PARTIJA"
5 vietas Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība"
2 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
1 vieta "Kustība "Par!"", Jaunā VIENOTĪBA, "PROGRESĪVIE"
1 vieta Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

KONTEKSTS:

5.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanas, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāte.

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Centrālā vēlēšanu komisija vērtēja, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanas aizritējušas bez starpgadījumiem. Savukārt policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti