Aktuāli

Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Anrijs Matīss par jauno valdi

Aktuāli

Ieva Jaunzeme: Laiki, kad pelēkie kardināli varēja ietekmēt VID darbu, neatgriezīsies

Liepājas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja: Seskam ir mūžīgais dzinējs

Liepājas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja: Seskam ir mūžīgais dzinējs

Mūžīgais dzinējs un risinājumu meklētājs – tā bijušo Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku raksturo ilggadējā priekšsēdētāja biroja vadītāja Antra Brūna.

Kā zināms, Latvijā šogad tika piedzīvots kas nebijis pašvaldību politiskajos gaiteņos  – Liepājā notika mēru rotācija, kā to paredzēja vienošanās tūlīt pēc vēlēšanām, un Ulda Seska vietā pilsētas vadības grožus pārņēma Jānis Vilnītis. 

Tagad bijušajiem mēra biroja darbiniekiem atrasti citi pienākumi domē, arī Antrai Brūnai, kura ilgus gadus bijusi klātesoša domes priekšsēdētāja Ulda Seska gaitās, izaicinājumiem un neskaitāmām pilsētas komunālajām problēmām, kas pilsētai bija jāpiedzīvo pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Mums tagad pat grūti iedomāties, kā mēs dzīvojām un strādājām deviņdesmitajos gados, saka bijusī Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska biroja vadītāja Antra Brūna. Viņas stāstītais uz brīdi ļauj pārcelties ar laika mašīnu pavisam citā Liepājā un citā laikmetā. Laika nogrieznis ir viena jauna cilvēka mūžs, aptuveni 20 gadi.  

“1998. gadā piezvanīt vienkārši uz Rīgu nevarēja, bija gandrīz vai tālsaruna jāpiesaka. Mobilo telefonu nebija, viss notika caur parasto telefonu. Domes priekšsēdētājam mašīnā bija pirmais pārnēsājamais telefons. Bija vairāk vēstuļu, jo nebija e-pasta. Darbs bija ļoti atšķirīgs, citādi tas ir šodien,” atceras Antra Brūna. 

Antra Brūna Liepājas domē sāka strādāt 1997. gada vasarā, jo tika veidots Klientu apkalpošanas centrs. Tā bijusi domes priekšsēdētāja ideja, atceras Antra Brūna. Arī tas pilsētai un visai Latvijai bija kas jauns, jo klientu apkalpošanas centru brauca pētīt no dažādām Latvijas pašvaldībām. Klientu apkalpošanas centrā vai pirmajā pieturā risinātas dažādas situācijas, arī apmeklētāji bijuši dažādi. 

“Atnāca viens neapmierināts kungs, bija dusmīgs, nāca rāties par kaut ko. Tad bija pavisam situācija – apkure bija dārga vai tās nebija vispār, ielas bedrainas, nebija ielu apgaismojuma utt. Klienti bija jāsagaida laipni un jāsmaida, viņš bija ļoti dusmīgs un jautāja, kāpēc es smaidu,” saka Brūna.  

Jau pēc gada Antra Brūna sāka strādāt Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska birojā. Tā bijusi mācību stunda visiem, kā organizēt viesu uzņemšanu, prezidentu vizītes, pieņemšanas un citus pasākumus. Mācījās arī pats domes priekšsēdētājs. 

“Mācījās no savām kļūdām, skatījās, kas notiek apkārt, jo neviens par tādu nepiedzimst. Viņam ir dabas dots talants būt līderim, vadītājam, tā ir dabiska harisma - aizraut līdzi citus. Nekad nav mierā, visu laiku jaunas idejas, par to mēs brīnījāmies. Viņam ir mūžīgais dzinējs,” uzskata Brūna. 

Jautājot par mēra ikdienas gaitām, par cilvēkiem ikdienā neredzamo daļu, Antra Brūna stāsta, ka piedzīvots ne mazums smagu brīžu, tāpēc svarīgāk par vainīgo meklēšanu esot bijusi pati problēmas risināšana. Viena no tām bija siltumapgāde, atceras Antra Brūna: “Siltuma problēmas, maksātnespējas process, kamēr nonāca līdz “Liepājas enerģijas” dibināšanai, tas prasīja daudz enerģijas un darba. Piemēram, nāk Ziemassvētki, ir mīnus 20, un atkal ziņa par to, ka tiks atslēgta gāze un pilsētai nebūs siltuma. Tad nekas svarīgāks nebija, kā rūpēties, lai viss neaizsaltu. Tikai daži cilvēki tā pa īstam ir izjutuši un redzējuši, ko tas nozīmēja.”

Bijusī Liepājas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja uzsver, ka Uldis Sesks un citi domes vadībā esošie jau laikus apzinājušies, ka pilsēta nespēs attīstīties atrauti no galvaspilsētas vai Eiropas Savienības. 

“Jāskatās valsts kontekstā, lai Liepāju paceltu uz “augstāku plauktiņu”. Ir jābūt klāt sarunās, vēl pirms lēmumi ir pieņemti,” uzskata Brūna.

Pēc mēru rotācijas Uldis Sesks zināmā mērā turpinās iesākto un ir kļuvis par Liepājas domes priekšsēdētāja  Jāņa Vilnīša vietnieku stratēģiskās plānošanas jautājumos, savukārt biroja vadītāja Antra Brūna savu pieredzi ieguldīs, strādājot kā domes izpilddirektora padomniece.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt