Liepājas cietumu pretendenti piedāvā uzbūvēt par 128 vai 139 miljoniem eiro

Liepājas cietuma būvniecības konkursā ir pieteikušies divi pretendenti, kas objektu piedāvā uzbūvēt par 128 vai 139 miljoniem eiro, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Iepirkuma komisija ir saņēmusi abu pretendentu galīgos piedāvājumus konkursā par jaunā cietuma kompleksa būvēšanu Liepājā, Alsungas ielā 29.

AS "UPB" darbus piedāvā veikt par kopumā 139 525 387 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN). SIA "Citrus Solutions" darbus piedāvā veikt par 128 845 529 eiro plus PVN.

Būvniecības iepirkuma piedāvājumu izskatīšana un lēmuma pieņemšana par uzvarētāju atbilstoši projekta īstenošanas plānam iepirkuma komisijai jāveic līdz 6. oktobrim.

TM norādīja, ka pēc abu pretendentu sākotnējo piedāvājumu saņemšanas 16. februārī iepirkuma komisija ir izskatījusi saņemtos piedāvājumus un veikusi vairākas sarunas ar pretendentiem, pārrunājot visas sīkākās piedāvājumu detaļas un pasūtītāja prasības, tādējādi novēršot neprecizitātes un iespējamos pārpratumus būvniecības laikā. Iepirkuma komisija normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā konkursa procedūras ar sarunām norises gaitā ir atbildējusi uz vairāk nekā 330 pretendentu uzdotajiem jautājumiem.

Ņemot vērā ģeopolitiskās situācijas izmaiņas pēc sākotnējo piedāvājumu saņemšanas un šo izmaiņu ietekmi uz būvniecības izmaksām, pretendenti 30. maijā pēc iepirkuma komisijas lūguma iesniedza precizētus piedāvājumus.

Izskatot pretendentu iesniegtos precizētos piedāvājumus, iepirkuma komisija kopīgi ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi, lai mazinātu jaunā Liepājas cietuma būvniecības izmaksas, ir veikusi precizējumus, papildinājumus un korekcijas iepirkuma dokumentācijā, kuras nepasliktina cietuma kompleksa funkcionalitāti un drošību.

Jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu, norādīja TM. Kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Jaunajā Liepājas cietumā paredzētas vietas 1200 ieslodzītajiem. Cietuma komplekss sastāv no vairākām ēkām. Kopējā teritorijas platība 305 116 kvadrātmetri. Kopējā telpu platība – aptuveni 45 000 kvadrātmetri, atkarīga no pretendentu arhitektūras risinājuma. Komplekss atradīsies 5,6 kilometru attālumā no Liepājas centra. Cietuma kompleksā ietilpst ieslodzīto dzīvojamie korpusi, plašs nodarbinātības centrs ar darba iespējām ieslodzītajiem, izglītības centrs ar telpām garīgām un sporta nodarbībām, daudzfunkcionāla ēka ieslodzīto pieņemšanai, medicīnas daļa, pastiprināta režīma aizturēšanas telpas, ēdnīcas, sanāksmju un citas telpas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti