Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

E. Levits: vīrusa ierobežošana ir katra atbildība

Liepājas bērnudārzos maz audzēkņu

Liepājas bērnudārzus apmeklē mazāk nekā puse audzēkņu

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas izplatītā aicinājuma vecākiem vest bērnus uz pirmsskolas izglītības iestādēm tikai tad, ja nav citu iespēju, kur viņus atstāt pieskatīšanai, pirmdien Liepājas bērnudārzos apmeklējums bija zem 40%. Liepājā arī bijis gadījums, kad vecāki mēģinājuši noslēpt nesenu braucienu uz ārzemēm.

Pēc aicinājuma saistībā ar koronavīrusa izplatību rūpīgi izvērtēt iespējas atstāt bērnus mājās jau pagājušajā piektdienā uz Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēm devās mazāks audzēkņu skaits nekā parasti – aptuveni 40%, savukārt pirmdien, pēc pilsētas izglītības pārvaldes teiktā, tas bijis vēl mazāks. 

“Pašlaik opis pieskata, pēc tam varbūt darbā mainīsies, un tad es pati varēšu," pastāstīja Linda, kura bērnu uz dārziņu neved.

“Man ir darbs, un nav, kur bērnu atstāt. Omes mums nav,” savukārt norādīja Iveta, kura bērnu bija atvedusi atstāt bērnudārzā.

Viens no Liepājas bērnudārziem - “Stārķis” - ikdienā parasti uzņem aptuveni 240 bērnus, taču pirmdien uz to bija atvesti tikai 56 bērni. Viņu vecākiem rakstiski jāapliecina, ka mazais nav bijis ārzemēs un nav bijusi saskarsme ar slimnieku.

“Vizuāli apskatām, jautājam, vai nav temperatūra, klepus, citas pazīmes. Skatāmies uzmanīgi,” stāstīja bernudārza vadītāja Anna Kolišina.

Tomēr sabiedrībā jau izskanējušas bažas, ka pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem jāpaļaujas tikai uz vecāku godaprātu, jo pārbaudīt viņu sniegtās informācijas patiesumu īsti nav iespējams.

Piemēram, šajā pašā bērnudārzā pirmdien fiksēts gadījums, kad vecāki mēģinājuši noslēpt nesenu braucienu uz ārzemēm. Pedagogi to tomēr uzzinājuši, un konkrētais bērns iestādē nav ielaists.

“Sākumā gribēja no mums slēpt informāciju, bet mēs pateicām, ka ir Krimināllikums, Administratīvais likums, kas regulē situāciju, ja vecāki mums saka nepatiesu informāciju,” stāstīja Kolišina.

Tā kā bērnudārzos esošo audzēkņu skaits krasi samazinājies, Liepājas izglītības pārvalde šīs nedēļas laikā pieņems lēmumu, kā turpmāk organizēt pirmsskolas iestāžu darbu – vai tos bērnudārzus, uz kuriem ved tikai pārdesmit bērnus, uz laiku neslēgt un audzēkņus nepievienot citām iestādēm, un vai darbā jāierodas visiem darbiniekiem.

“Jāizvērtē, kā rīkosimies uz viņu darba laiku, darba samaksu un citiem jautājumiem. Iespējamais risinājums ir bezalgas atvaļinājums, apmaksāts atvaļinājums, bet konkrēta lēmuma nav,” pastāstīja Liepājas Izglītības pārvaldes pedagoģijas nodaļas vadītāja Inga Ekuze.

Gadījumos, kad bērnudārza audzēkņiem tiks pamanītas saslimšanas pazīmes, pedagogi instruēti bērnu nekavējoties izolēt no pārējiem un tad zvanīt vecākiem, kuri pieņem tālāku lēmumu izsaukt ātro palīdzību vai paši doties pie ģimenes ārsta.

KONTEKSTS:

13. martā visā Latvijā spēkā stājās ierobežojumi, kas noteikti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības ''Covid-19'' izplatību un būs spēkā līdz 14. aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos. Tāpat Latvija nolēmusi arī uz laiku pārtraukt starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegt visus organizētos pasākumus.

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti