Sadaļas Sadaļas

«Liepājas autobusu parks» pirks jaunus autobusus

Nākamgad liepājnieki varēs braukt ar jauniem un moderniem autobusiem. Lai šo ieceri īstenotu, AS „Liepājas autobusu parks” iegādāsies 14 jaunus mikroautobusus un 43 lielos autobusus. 

Pagaidām notiek sarunu procedūras un iepirkumi. Uz desmit gadiem noslēgtais līgums ar pašvaldību jāsāk īstenot nākamā gada 4.maijā. Uzņēmums savu darbību paplašina ne tikai Latvijas mērogā, bet arī Liepājā.  

AS „Liepājas autobusu parks” ir šobrīd viens no lielākajiem pasažieru pārvadātājiem valstī, kas darbojas vairākos segmentos –  pārvadājumi Liepājas pilsētā, starppilsētu maršrutos un reģionālos - vietējos reisos. „Rumba Tours” sniedz pakalpojumus tūrisma nozarē, savukārt meitas uzņēmums „Baltic Taxi”  nodarbojas ar taksometra pārvadājumiem Rīgā un Liepājā.

AS „Liepājas autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns skaidro, ka uzņēmumam bija svarīgi uzsākt savu darbību arī Rīgas reģionā.

Pēdējais iepirkums bija Centrs 1 A un B lotēs, kur notiek veiksmīgi maršruti: Rīga – Jūrmala, Rīga – Ogre, Rīga – Aizkraukle. Šobrīd ir svarīgi noturēt savas pozīcijas un paplašināt darbību,” uzsvēra Krongorns.

„Liepājas autobusu parks” iesākto paplašināšanos iecerējis turpināt, taču pagaidām potenciālos maršrutus publiski neatklāj. Lielākais izaicinājums šajā brīdī ir jauno saistību pildīšana Liepājas pilsētā. Līguma izpilde jāuzsāk 2015. gada 4.maijā,  saka AS „Liepājas autobusu parks” valdes loceklis, izpilddirektors Māris Ārbergs.

„Mūsu pārvadājumu apjoms pieaugs par aptuveni miljonu kilometru, salīdzinot ar to, tas ir tagad. Mēs brauksim ne tikai ar lieliem autobusiem, ko mēs darām pašlaik,  bet arī brauksim ar 14 jauniem mikroautobusiem. Lai šo līgumu izpildītu, ir noslēgušies divi atklāties konkursi par mikroautobusu iegādi , kur uzvarēja SIA „Domenikss”, ar kuru pašlaik saskaņojam pirkumu līgumus.  Par finansējumu autobusu iegādei ir uzvarējusi „Nordea” banka, arī tur notiek saskaņošana,” stāstīja Ārbergs.

Viņš skaidroja, ka pašlaik notiek sarunu procedūra par 43 jaunu lielo autobusu iegādi.

Tā ir ļoti nopietna un liela investīcija.  Mums pašlaik pēc pirmās sarunu procedūru kārtas uz otro kārtu ir uzaicināti visi seši pretendenti. 17. septembrī tiks iesniegti otrās kārtas piedāvājumi, kur katrs piegādātājs centīsies ar savu cenu un tehniskajām prasībām pēc mūsu izstrādātā nolikuma un tehniskās specifikācijas  dot savu piedāvājumu,” stāstīja Ārbergs.

Jaunajiem autobusiem jābūt vienā krāsā, īpaši aplīmētiem, aprīkotiem ar monitoriem un novērošanas kamerām. 2015. gadā gaidāms jauns iepirkums arī pārvadājumiem bijušajā Liepājas rajona teritorijā.

„Pašlaik Eiropas Savienības vēstnesī tiek izvietots sludinājums, ka būs jauns iepirkums. Tas noteikti tiks izsludināts nākamā gada sākumā, gada laikā tam jānoslēdzas. Tas nav mazsvarīgs, jo pārvadājumi kilometros ir aptuveni ir 2,4 miljoni gadā. Tie ir 14% no uzņēmuma apgrozījuma. Mēs noteikti startēsim. Līgums varētu būt uz 4 gadiem. Prasības pagaidām vēl nav zināmas,” klāstīja Ārbergs.

Līdz 2020. gadam Liepājas autobusu parks turpinās nodrošināt pārvadājumus maršrutos: Rīga – Liepāja, Liepāja – Talsi, Liepāja  - Ventspils. Pagaidām šajos maršrutos jaunu autobusu iegāde nav paredzēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt