Panorāma

Ukrainā situācija frontē joprojām sarežģīta

Panorāma

Cīņā par britu premjerministra amatu – daudz kandidātu

"Liepājas autobusu parkam" dod nedēļu laika uzlabojumiem

«Liepājas autobusu parkam» nedēļas laikā jānovērš nespēja izpildīt reisus Ogrē un Aizkrauklē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ja nedēļas laikā "Liepājas autobusu parks" nevarēs izpildīt reisus Aizkrauklē un Ogrē, sāks līguma laušanas procedūru. Tā ceturtdien lēma Sabiedriskā transporta padome. Uzņēmums pirmajā nedēļā pēc maršrutu pārņemšanas atcēlis jau aptuveni 300 reisu. Vairākas organizācijas tādēļ prasījušas satiksmes ministra Tāļa Linkaita ("Konservatīvie") demisiju, taču viņš atkāpties no amata neplāno.

ĪSUMĀ:

  • Ogrē un Aizkrauklē iedzīvotāji ir neapmierināti, ka iztrūkst daudz autobusu reisu.
  • No 1. jūlija Ogri un Aizkraukli apkalpo "Liepājas autobusu parks", kam trūkst šoferu.
  • Vairākas organizācijas problēmu dēļ prasa satiksmes ministra demisiju.
  • Ministrs atkāpties neplāno, bet problēmas atzīst.
  • "Liepājas autobusu parkam" dota nedēļa laika problēmas atrisināt.
  • Uzņēmumam par neizpildītajiem 300 reisiem būs jāmaksā 500 eiro sods.

Ogrē un Aizkrauklē cilvēki neapmierināti

Informācijas trūkums un neziņa par to, vai autobuss vispār atnāks – tā situāciju ar reisiem Ogrē pēc 1. jūlija raksturo uzrunātie Ogres iedzīvotāji. Arī Olga, kura regulāri izmanto sabiedrisko transportu, ar autobusu uz centru pie ārsta netika.

"Autobusa nav, cilvēki gaida arī gala pieturā. Autobuss nenāk. Tomēr izdomāju, ka jātiek uz centru, paveicās – bija kaimiņi, kuri mani aizveda," stāstīja Olga.

Kā pārliecinājās ReTV, vairākas dienas daļa autobusu neizbrauca reisos. Iedzīvotājiem arī problēmas sazvanīt dispečeri. 

Ar līdzīgu situāciju saskaras arī iedzīvotāji Aizkraukles novadā. Kā norāda pašvaldībā, trešdien netika izpildīti 38 reisi.

"Cilvēki ļoti neizpratnē, sašutuši, zvana pašvaldībai, pārmet, dusmojas. Nesaprot. Vārdu sakot, pilns komplekts negāciju,"

stāstīja Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Vingris ("Latvijas attīstībai").

"Liepājas autobusu parks" ceturtdien Aizkraukles un Ogres maršrutos šoferu trūkuma dēļ neizpildīja 14 reisus. Uzņēmums to sauc par ievērojamu progresu, jo iepriekšējās dienās neizpildīto reisu skaits bija aptuveni 50. Pēc Autopārvadātāju asociācijas datiem, tas skāris aptuveni 17 tūkstošus pasažieru.  

Ministrs demisionēt neplāno, bet problēmas atzīst

Vairākas organizācijas, to skaitā arī Zaļo un Zemnieku savienība, situāciju sauc par kritisku un prasa satiksmes ministra Tāļa Linkaita demisiju. Linkaits pēc sarunas ar Autotransporta direkciju atbildēja, ka par to esot jālemj premjeram, savukārt pats viņš atkāpties neplāno. Vienlaikus ministrs nenoliedz, ka ar pārvadājumiem ir problēmas.

"Nav izveidots ārkārtas situāciju mehānisms, kā Autotransporta direkcija varētu nodrošināt nepārtrauktību šādās situācijās.

Klibo arī informācijas apmaiņa par pasažieru tiesībām," sacīja ministrs.

Savukārt uz jautājumu, vai tāpēc amats būtu jāatstāj direkcijas vadītājam Kristiānam Godiņam, Linkaits atbildēja noraidoši: "Vai no tā, ka Godiņa kungs atkāpsies, mums Latvijā paliks vairāk šoferu? Es par to neesmu pārliecināts. Tā ir kopējā nozares problēma."

Uzņēmuma problēmas jāatrisina nedēļas laikā

"Liepājas autobusu parks" ceturtdien situāciju skaidroja Sabiedriskā transporta padomei. Tā devusi uzņēmumam nedēļu laika trūkumus labot. Pretējā gadījumā direkcijai uzdots sākt līguma laušanu.

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Viktors Zaķis
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Viktors Zaķis stāstīja:

"Galvenā problēma ir reisu neizpilde, ko "Liepājas autobusu parks" skaidro ar autovadītāju trūkumu. Viņi bija cerējuši, ka daļa to vadītāju, kas šajos apvidos pārvadāja pasažierus līdz šim, pārnāks darbā uz šo uzņēmumu, bet tas nenotika. Turklāt vēl diezgan daudz vadītāju izņēmuši slimības lapas. Tas noved pie situācijas, ka tāpēc daudzkārt nepārvadā pasažierus. Skaidrojums saprotams, bet no pasažieru viedokļa tas nav attaisnojams.

Padome uzdevusi novērt nepilnības. Ja tas nenotiks, tad Autotransporta direkcija rosinās līguma laušanas procedūru."

"Liepājas autobusu parka" vadītājs Leonīds Korgons Latvijas Televīzijai solīja, ka darīs visu iespējamo, lai nodrošinātu reisus pēc iespējas ātrāk pilnā apjomā. 

Tikmēr par jau neizpildītajiem aptuveni 300 reisiem uzņēmumam pienāksies sods, norādīja direkcijas vadītājs Godiņš. Salīdzinot ar uzņēmuma apgrozījumu, soda summa gan ir maza – 500 eiro. Līgums paredz, ka tas ir maksimālais soda apmērs par reisu neizpildi mēneša ietvaros.

Atbildot uz jautājumu, vai tas ir adekvāts sods, Godiņš sacīja: "Par šo mēs esam runājuši iekšēji, tas ir vērtēts arī no juridiskā aspekta vairāk. To lēmumu nepieņem valdes priekšsēdētājs [..]. Mums vēsturiski nav bijusi šāda apmēra reisu neizpildie Pamatā tie ir četri, pieci, līdz 10 reisiem, un tajā brīdī soda apmērs ir salīdzinoši samērīgs."

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka Autotransporta direkcija saistībā ar "Liepājas autobusu parks" nespēju izpildīt visus paredzētos reisus pieļauj iespēju par līguma laušanu ar pārvadātāju. Uzņēmums nespēj izpildīt daudz reisu Ogrē un Aizkrauklē, piemēram, 6.jūlijā nenotika 280 reisu.

Aizkraukles un Ogres maršrutus "Liepājas autobusu parks" sāka apkalpot 1. jūlijā, izkonkurējot iepriekšējo pārvadātāju "CATA". "Liepājas autobusu parks" norādīja, ka maršrutu pārņemšanai bijis gatavs, taču negaidīti saslimuši vairāk nekā 40 šoferu, kā arī nav izdevies pietiekamā skaitā darbā pieņemt līdzšinējos "CATA" šoferus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti