Dienas ziņas

Baltijas valstu un Polijas premjeri tiekas Rīgā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājas 8. vidusskolas audzēkņi apgūst jūras zinības

Liepājas 8. vidusskolas audzēkņi apgūst Jūras zinības

Šonedēļ uz velkoņa “Namejs” klāja kāpa Liepājas 8. vidusskolas 6. klašu skolēni, kuri apgūst Jūras zinību programmu. To skola sāka īstenot no ši mācību gada. Ir  iespēja iegūt teorētiskas zināšanas un darboties praktiskās nodarbībās, piemēram, veidojot kuģu maketus vai dodoties mācību ekskursijās.

Ar mērķi radīt jauniešos interesi par jūrniecību, pamatizglītības profesionālās ievirzes programma ar mācību priekšmetu "Jūras zinības" 2018. gadā tika sākta Liepājas internātskolā, kur tā tika īstenota tikai līdz šī gada maijam, kad tika nolemts skolu likvidēt. Lai programmu nenāktos slēgt, tika nolemts to pārcelt uz Liepājas 8. vidusskolu, kur pašreiz sadarbībā ar Liepājas Jūrniecības koledžu to pēc izvēles apgūst daļa 5. un 6. klašu audzēkņi.

"Mūsu mērķis ir arī tāds, ka, beidzot 8. vidusskolu, beidzot šo pamatskolas profesionālās ievirzes programmu, skolēni izvēlēsies arī Jūrniecības koledžu, kā savu nākamo izglītības iestādi," sacīja Liepājas izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre - Lathere. 5. klasē skolēni lielākoties apgūst teorētiskas zināšanas par lielajiem ģeogrāfiskajiem atklājumiem. Savukārt, 6. klasē jau audzēkņi sāk mācīties par kuģu tipiem un to uzbūvi. Nodarbības notiek ne tikai klasēs, bet arī, piemēram, pie Jūrniecības koledžas kuģa simulatora vai uz kāda no ostas kuģiem. Šonedēļ jaunieši apmeklēja velkoni “Namejs”, kura komanda skolēniem izrādīja kuģi.

"Esam pa šo laiku apmeklējuši Jūras spēku Mācību centru – mācību klasi, kur gatavo stūrmaņus,  izdzīvošanas klasi, kur apmāca izdzīvošanu uz ūdens, kā uguni dzēš, kā bortā aizdara caurumu. Aizgājām uz Ūdenslīdēju centru, apskatījāmies to baseinu, kur nirst iekšā. Jauniešiem pastāstīšu par izdzīvošanu ekstremālos apstākļos, kas ir jāzina katram jūrniekam," norādīja mācību priekšmeta “Jūras zinības” pasniedzējs, Liepājas Jūrniecības koledžas audzinātājs Jurs Vārdiņš.

Jūras zinības apgūt pašreiz vairāk izvēlējušies zēni, taču interese par šo programmu ir arī no meiteņu puses. Nākamnedēļ skolēni dosies uz Zemessardzes 44. bataljonu. Nākamajā mācību gadā programmas apguve turpināsies jau 7. klasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti