Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mājražotāji iebilst pret stingrajiem noteikumiem

Liepājai piešķir starptautisku sertifikātu

Liepājai starptautiska atzinība par energotaupību

Liepāja jau vairākus gadus ir pilsēta ar lielu energoefektīvo ēku skaitu, un pirmdien, 4.jūlijā, tā guva atzinību arī starptautiskā līmenī. Pilsētas pašvaldībai uz trim gadiem piešķirts īpašs starptautisks energoietaupījumu sertifikāts. Ar energopārvaldības sistēmu pilsēta ir ietaupījusi pusmiljonu eiro nodokļu maksātāju naudas.

Šī gada sākumā Latvijas Republikas Saeimā pieņēma ''Energoefektivitātes likumu'', kas paredz, ka pilsētu pašvaldības ievieš sertificētu energopārvaldības sistēmu līdz 2017.gada 1.aprīlim. Liepāja ir pirmā pilsēta Latvijā, kura to ir izdarījusi. Tas izvērtēts auditā, ņemot vērā vairākus kritērijus.

„Sertifikāts apliecina to, ka ir noticis audits, ir notikusi dokumentu pārbaude un arī konkrētās sistēmas dzīvīguma vai dzīvības pārbaude par to, ka viņa tiešām strādā, un mēs principā kā auditori meklējam tos atbilstošākos pierādījumus starptautiskai praksei,” norāda sertificējošās institūcijas „BM TRADA Latvija” pārstāve Agnese Alksne.

Liepājas pašvaldības pārstāvji uzskata, ka šis sertifikāts ir rezultāts sešu gadu ilgušam darbam energopārvaldes jomā, kura laikā tika nosiltinātas vairāk kā 70 pašvaldības iestāžu ēkas. Kopumā tas ļāvis ietaupīt piecsimt tūkstošus eiro, ko novirzīs iestādēm, kā piemēram, skolām, kas aktīvi piedalījās enerģijas taupīšanas pasākumos. „Mēs esam gājuši pareizu ceļu, pirmkārt, tas ir apliecinājums tam; otrkārt, tas ir piemērs un paraugs arī uzņēmējiem mūsu pilsētā, ka tas ir iespējams - šāda veida darbības veikt. Tālāk tas ir svarīgi investoriem, kas ierodas Liepājā un redz, ka pašvaldība ir šo ceļu izgājusi un sertificējusies, ka mēs faktiski runājam vienā valodā,” stāsta Liepājas domes izpilddirektora vietnieks īpašuma jautājumos Mārtiņš Tīdens.

„Ir pilnīga pārliecība, ka mēs energoresursu pārvaldību mācēsim vadīt, izmantot, ka mēs mācēsim taupīt, ka mēs mācēsim netērēt lieki. Mēs noteikti varam summēt šos pārvaldības efektus pusmiljona apmērā,” saka Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis.

Lai arī gandarīta par padarīto darbu, Liepājas pašvaldība energoefektivitātes jomā nedomā sēdēt, rokas klēpī salikuši. Plānots tuvākajā nākotnē sadarboties ar pašvaldības kapitālsabiedrībām, privāto sektoru un sabiedrisko sektoru, kuriem kopīgi esot jāvienojas par enerģijas patēriņa samazināšanas iespējām arī citviet pilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt