Liepājā žurnālā apkopo ziņas par radošajām industrijām

Liepājā klajā nācis žurnāls „Creative Coast”, kurā pirmo reizi apkopotas ziņas par Liepājas radošo industriju pārstāvjiem, kuri īsteno savas idejas mūzikā, kultūrā, tehnoloģijās, mazajā biznesā un citās jomās. Žurnālu izdošanu līdzfinansēja Liepājas Kultūras pārvalde. Krāsainais izdevums liepājniekiem un pilsētas viesiem būs pieejams bez maksas.

Radošās industrijas Liepājā – tie ir radošie kvartāli, privātās iniciatīvas, kas attīstās pilsētā, tie ir Jaunie mēdiji, koncertzāles „Lielais Dzintars” projekts un citi. Ideja par žurnāla veidošanu radās liepājniecei Kristai Kalnarājai, kura pati izveidojusi atvērto telpu „Ideju bode”, kur viņa radījusi platformu gan mākslas darbu tirdzniecībai, gan koncertiem, sarunām un radošām norisēm.

„Man bija prieks strādāt komandā, kas veidoja Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu tieši no Liepājas. Jau tad mēs sapratām, ka Liepājā ir ļoti daudz labu lietu, par kurām daudzi nezina. Sapratu, ka jāuzrunā Ieva Zībārte, kura ir autore līdzīgam žurnālam Rīgā," noteica Kalnarāja.

Tagad radošās industrijas Liepājā redzamas vienuviet – košā un ar dzīvespriecīgu enerģiju piepildītā žurnālā. Šo ieceri kopā ar savu radošo komandu īstenojusi redaktore Ieva Zībārte. Viņa ir gandarīta par iespēju veidot žurnālu Liepājā. „Tas ir žurnāls ar intervijām, ieskats radošo industriju vēsturē. Pētnieks Toms Zariņš daudz uzzinājis par Latvijas vecāko fotoklubu"Fotas", bet vienlaikus tas ir arī ceļvedis.  To var paņemt rokās un doties apskatīt pilsētu, lai ieraudzītu Lielo Dzintaru, teātri, mazās jaunās pulcēšanās vietas – radošos kvartālus, Teodora Breikša ielu ar Ideju bodi, kafejnīcas, BB veikparku Beberliņos  u.c.”

Žurnāla tapšanu atbalstījusi Liepājas Kultūras pārvalde. Starptautisko sakaru un kultūrpolitikas projektu vadītājs Atis Egliņš-Eglītis par radošajām industrijām Liepājā runā jau plašākā kontekstā. Žurnāls ir viena no formām, kā runāt par radošajām industrijām un veicināt to attīstību Liepājā. „ Mēs ceram, ka žurnālam būs ilgtermiņa ietekme ne tikai no sabiedrisko attiecību viedokļa, bet iespējams tas veicinās citus politiskus lēmumus radošajās industrijas," saka Egliņš - Eglītis.

Darīt, nevis nedarīt, atbrīvot un iedvesmot, vēl viens iemesls nepamest Liepāju, dzīvā performance un vēl daudzi citi virsraksti, kas lasāmi žurnālā, jau atklāj radošo industriju pārstāvju pārliecību par savām idejām, kuras vērts īstenot tieši Liepājā.

Liepājas Kultūras pārvalde izveidojusi arī radošo industriju klasteri domu apmaiņai, kur īpaši aicināti piedalīties radošās ekonomikas uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un individuāla radošā darba veicēji.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt