Dienas ziņas

Tiesas lēmums par vēlēšanu rezultātiem

Dienas ziņas

Salaspils «mūžīgo bērnu» vecāki cīnās par izdzīvošanu

Liepājā mācās novērst hibrīdkaru

Liepājā Zemessardze un Jūras spēki mācās novērst hibrīdkaru

Aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2020" pirmā fāze – darbība hibrīdapdraudējuma apstākļos. Tās ietvaros Liepājā sadarbībā ar Jūras spēkiem, Zemessardzes 44. bataljonu un NATO tika inscenēta sabiedroto armijas ienākšana pilsētas ostā, lai apkarotu naidīgos spēkus. Kopumā mācībās Liepājas teritorijā piedalījās aptuveni 800 karavīri. Kā šodien ziņo Jūras spēku un Zemessardzes pārstāvji – mācībās uzstādītais mērķis veicināt savstarpējo sadarbību ir sasniegts.

Nacionālo bruņoto spēku mācību cikls "Namejs 2020" Latvijā norisinās no 15. augusta līdz 4. oktobrim. Tajā piedalās ne tikai Latvijas armija, bet arī Zemessardze, Robežsardze, operatīvie dienesti un arī pašvaldības iestādes ar vairāk nekā 7000 dalībnieku visā valsts teritorijā. Liepājā nedēļas nogalē noslēdzās mācību cikla Jūras spēku un Zemessardzes vingrinājumi "Flotex" un "Zobens".

"Šogad mūsu atbildības rajonā mēs izspēlējam nedaudz citu scenāriju. Mums ir hibrīdkara scenārijs. Naidīgie spēki mums ir, bet viņu ļoti maz ir. Situācija pagaidām ir kontrolējama. Dotajā brīdī Iekšlietu ministrija un pašvaldība tiek ar saviem uzdevumiem galā. Mēs kā bruņotie spēki esam kā atbalstošais elements," skaidro Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Mācību ietvaros, lai pārliecinātos par NATO pārstāvju drošību, tika iesaistīti ūdenslīdēji, kuri pārbaudīja, vai ienaidnieki nav izvietojuši mīnas vai citus sprādzienbīstamus objektus. Tāpat atbalstu sniedza Latvijas Jūras spēku kuģis. "TV Kurzeme" šodien saņēma rakstisku Zemessardzes izvērtējumu par aizvadītajām mācībām. Tajā minēts, ka mācības noritējušas pēc plāna – esot apzinātas un izanalizētas identificētās problēmas uzdevumu izpildē, kuras tikšot novērstas turpmāk. Tam piekrīt arī Jūras spēku komandieris.

"Šogad mēs vairāk atstrādājam šos elementus Liepājas ostā, sadarbībā ar Valsts robežssardzi, pašvaldību, Speciālo ekonomisko zonu. Īstenībā esam saņēmuši labu atbalstu, tāpēc arī atrodamies šeit un varam izmantot šo "Terrabalt" piestātni. Principā esam atstrādājuši to sadarbības veidu un atbalstu Iekšlietu ministrijas struktūrvienībām," pauž NBS Jūras spēku komandieris Kaspars Zelčs.

Nacionālo bruņoto spēku mācības "Namejs 2020" turpināsies septembra otrajā pusē un oktobra sākumā, kad tiks izspēlēts reālas kara darbības apdraudējuma scenārijs. Tādas valsts teritorijā norisinās katru gadu. Militāro mācību cikla uzdevumi ar iepriekšēju saskaņojumu tiks veikti uz valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt