Liepājā vienota pieeja skolu darbam: pirmās klases klātienē; satura apjoms saruks

Liepājā pašlaik izdevies rast vienotu pieeju izglītības iestādēs saistībā ar ierobežojumiem. Pirmajās klasēs iespēju robežas tiek saglabāts klātienes mācību process. Līdz ar to skolās, kur nav nepieciešamā telpu apjoma, klases dalīsies grupās. Ierobežojumu laikā samazinās mācību satura apjomu. Līdz ar to stundas notiek obligātajos mācību priekšmetos, pārējo priekšmetu apguvi katra skola organizē savu iespēju robežās. 

Liepājā vienota pieeja skolu darbam: pirmās klases klātienē; satura apjoms sarūksInga Ozola

Pagājušajā nedēļā Liepājā noticis intensīvs darbs, lai ieviestu mācību procesa modeļus no 30. novembra, uzsver Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere. Viņa pieļauj, ka šajā ierobežojumu laikā no 1. līdz 6. klasei mācību saturs samazināsies.

„Citur vairāk, citur mazāk, bet tas nenozīmē, ka netiek apgūts nemaz. Bet lielākoties uzdevumi tiek doti attālinātajā procesā, tās varētu būt darba lapas, e-platformas, kur konkrētajā priekšmetā uzdoti veicamie darbi. Bērniem, esot klātienē, darbi tiek apspriesti, laboti utt. Pirmajās klasēs pēc iespējas tiek saglabāts klātienes mācību process; skolas, kur nav nepieciešamās kvadratūras, dala grupās, viena grupa mācās vienā laika periodā, otra nāk vēlāk,” pastāstīja Niedre-Lathere.

Lielākā daļa 5. un 6. klases strādā, izmantojot C modeli, skaidroja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja. Tas nozīmē, ka mācības notiek attālināti. 

„Savukārt no 2. līdz 4. klasei pastāv dažādi kombinēti varianti. Lielākoties skolas mēģina nodrošināt klātienes mācību procesu, bet ir arī attālinātie procesi, dalot pa nedēļām – nedēļa klātienē, nedēļa attālināti,” pastāstīja Niedre-Lathere.

Liepājas Ezerkrasta sākumskola šobrīd ir vienīgā pilsētā, kas 4. klases mācības ir pārcēlusi uz citu skolu, un klātienes mācību process notiek Liepājas Raiņa 6. vidusskolas trīs klasēs. Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš pastāstīja, ka pašlaik izdevies nodrošina dalītu pārvietošanos pa skolas trepēm, lai bērni nesatiktos, un mācības notiek lielākajās telpās.

„Šobrīd mums ir tikai divas telpas virs 90 kvadrātmetriem, kas ir pielāgotas mācību procesam. Vidējais skolēnu skaits ir ap 27–33. Mācību procesam ir pielāgota aktu zāle un metodiskā centra telpa,” pastāstīja Strautiņš.

Lai varētu skolēniem nodrošināt attālinātas mācības, Liepājā šobrīd pietrūkstot vismaz 180 datoru.

Esot jārod risinājums, kā ģimenēm palīdzēt, norādīja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja. Ir informēta Izglītības un zinātnes ministrija, arī Latvijas Pašvaldību savienība, un notiek sarunas ar pašvaldību.

„Lai rastu iespēju papildu finansējumam, kas ļautu iegādāties un nodrošināt datortehniku. Es negribu būt pesimistiska, bet ir jau tendences. Viena lieta ir rast finansējumu, otrs – fiziski iepirkt datorus, jo, kā zināms, tirgus ir tukšs. Nevar nodrošināt tieši ar datortehniku,” sacīja Niedre-Lathere.

Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja uzsvēra, ka būtiskākais ir nepieļaut situāciju, kas bija pavasarī, kad lielākā daļa mācību satura apguves bija saistīta ar ģimenes iesaistīšanu.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu strauju Covid-19  izplatību, valdība nolēma, ka no 27. novembra būs stingrāki ierobežojumi izglītības un sporta jomās, tostarp noteiks, ka no 30. novembra skolās vienam audzēknim būs jānodrošina trīs kvadrātmetru liela platība, bet skolotājiem arī stundās būs jālieto sejas maskas

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt