Dienas ziņas

Vidzemē lauksaimniekus aicina kooperēties

Dienas ziņas

Durbes pilī atklāta 19. gadsimta bērnistaba

Liepājā streiko jūrniecības studenti

Liepājā streiko Jūrniecības koledžas studenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pirmdienas rītā liela daļa Liepājas Jūrniecības koledžas studentu nedevās uz mācībām, kā tas ierasts pirmdienas rītā. Viņi bija nolēmuši boikotēt mācību procesu, kā „pēdējo pilienu” minot to, ka jaunais koledžas direktors grasoties atlaist savu vietnieci. Daļa studentu arī apšauba direktora atbilstību amatam, lai gan viņš tika izraudzīts Izglītības ministrijas rīkotā atklātā konkursā.

Studentu pulcēšanās pie Liepājas Jūrniecības koledžas tika pārtraukta. Koledžas direktors Vladimirs Dreimanis uzsvēra, ka tas ir nelikumīgi, tādēļ pulcēšanās turpinājās aktu zālē, kas bija studentu pilna. Televīzijai piedalīties sanāksmē aizliedza. Studenti streiku rīkoja, jo direktors grasoties atlaist no darba savu vietnieci audzināšanas darbā Dzintru Putniņu.

„Kāpēc mēs uztaisījām to traci? Tāpēc, ka mūsu skolotāju Putniņu grasās atlaist, kaut arī viņš [direktors] atzina, ka tā ir divu pieaugušu cilvēku saruna un ka mums tajā darīšana nav. Tas arī bija iemesls,” skaidro koledžas 1. kursa studente Marta Korotajeva.

Vladimirs Dreimanis darbā stājies pērnā gada rudenī pēc tam, kad izturēja Izglītības un zinātnes ministrijas rīkoto atklāto konkursu. Viņa uzdevums esot tuvāko gadu laikā panākt, lai koledža patiešām atbilstu koledžas statusam. Daudzas sfēras koledžā neesot sakārtotas. Tādēļ viņš veic pārrunas ar izglītības iestādes darbiniekiem, bet pieminēto darbinieci atlaist negrasās, tās esot baumas.

„Tās ziņas drusciņ pārspīlēti tika nonākušas bērnu ausīs, un viņi izdomāja, ka grib aizstāvēt šo darbinieku un attiecīgi to darīs, nu ne visai likumīgi - boikotējot jeb streikojot nodarbības,” neapmierinātību pauda direktors.

Pati Dzintra Putniņa no intervijas televīzijai atteicās, bet aizkadrā izstāstīja, ka direktors pagājušajā piektdienā pavēstījis, ka viņas ieņemamā amata vieta – direktora vietniece audzināšanas darbā - skolā tikšot likvidēta. Pērn gan 30. oktobrī apstiprinātajā jaunajā koledžas struktūrā viņas amats esot paredzēts.

Patiesības labad jāpiebilst, ka studentus satrauc ne tikai Putniņas kundzes tālākais liktenis, bet viņus neapmierina arī direktora darba stils.

„Direktors ir paudis savu nostāju, ka šeit ir,- nu nezinu -, kāda militāra iestāde, arī dienesta viesnīcu viņš taisās pārtaisīt par kazarmām. Viņš pats ir militāra persona, dienējis Jūras spēkos un vēl dažādās vietās, mūsuprāt, šai koledžai viņš neder,” studentu viedokli izsaka 1.kursa students Edijs Eglītis.

Studenti vairākkārt esot vērsušies Izglītības un zinātnes ministrijā, bet atbildi nav saņēmuši - viņi vēlas, lai ministrijas pārstāvji ierodas Liepājā un izvērtē, vai jaunais direktors patiešām atbilst savam amatam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti