Dienas ziņas

Autoveikals laukos – vienīgā iespēja sagādāt pārtiku

Dienas ziņas

Cīnās ar strēlnieku piemiņas vietu izbraukātājiem

Liepājā slēgs vienu ugunsdzēsēju depo

Liepājā slēgs vienu ugunsdzēsēju depo

Viens no Liepājas mikrorajoniem paliks bez sava ugunsdzēsēju depo. Sliktā tehniskā stāvokļa dēļ ēka atzīta par nederīgu dienesta vajadzībām. Postenis tiks apvienots ar citu depo, kas atrodas dažus kilometrus tālāk. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonas uzskata, ka pārmaiņas nemazinās kvalitāti, taču Jaunliepājas iedzīvotāji ir bažīgi.

Liepājā slēgs vienu ugunsdzēsēju depoInga Ozola

  Līdz šim Liepājā bija četras VUGD struktūrvienības, bet apvienošanas rezultātā pilsētā būs izvietoti trīs ugunsdzēsības depo – vienā no tiem atradīsies gan pašreiz tur strādājošie glābēji, gan arī pievienotie no Jaunliepājas mikrorajona. Taču ja līdz šim Jaunliepājas mikrorajonā notika kāda nelaime, palīgā steidzās turpat esošie glābēji, tad pēc 3. februāra uz notikuma vietu dosies ugunsdzēsēji no vairākus kilometrus attālumā esošā posteņa, kas, pēc viņu teiktā, prasīs aptuveni 5 minūtes.

  “Nevar noliegt, ka katra minūte ugunsgrēkā ir dzīvības vērta, bet mums ir precedents: pirms pāris nedēļām, kad bija ugunsgrēks Ludzā, ugunsdzēsēji ieradās 2 minūšu laikā – cilvēks jau bija gājis bojā. Ugunsdzēsējus vajadzēja minūtes attālumā pārcelt vai kur?! Drošība sākas ne ar to, cik tuvu atrodas ugunsdzēsēju depo, bet drošība sākas ar to, cik lielu uzmanību mēs ikdienā tai pievēršam," pauda VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Kristaps Eklons.

  Iedzīvotāji tomēr uzskata, ka sekas var būt neprognozējamas. “Sekas jau var būt neprognozējamas. Pieņemsim – koka māja – viņa deg, un ir vienalga, vai viņš te ir ātrāk vai vēlāk. Lai gan, kad Rīgas ielā bija, labi, ka viņi bija tepat – viņi vismaz otru māju izglāba," teica Jaunliepājas mikrorajona iedzīvotāja Benita.

  Dienests skaidro, ka šis struktūrvienību izvietojums Liepājā ir un būs tāds, kas ļauj izpildīt normatīvajos aktos noteikto ierašanās laiku uz notikumu – 8 minūtēs. Kā medijus  preses konferencē informēja dienesta pārstāvji, depo Jaunliepājas mikrorajonā nolemts slēgt, jo 1850. gadā būvētā ēka ir nolietojusies, vairs neatbilst sanitārajām, darba aizsardzības un darba vides prasībām un rada bažas par personāla drošību.

  “Vairākus gadus atpakaļ šajā ēkā tika stiprinātas būvkonstrukcijas. Mēs jau to visi saprotam, ka šī ēka nav droša. To jauno tehniku, ko mums piešķir, VUGD iegādājas, mēs diemžēl nevaram izvietot šajā ēkā," norādīja VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris pulkvežleitnants Vilnis Bents.

  Pašreiz Jaunliepājas depo strādā 37 amatpersonas, bet no 3. februāra viņi tiek pārvietoti darbā uz citām struktūrvienībām – atbilstoši tuvāk viņu dzīvesvietai, kas var būt pat citās pašvaldībās, darbu apvienošanas procesā neviens nezaudēšot. Kas notiks ar pašu ēku, gan vēl nav zināms, taču, kā informē dienesta pārstāvji, – nākotnē Liepājā tiek plānots būvēt jaunu depo, kam vēl ir nepieciešams atrast vajadzīgos naudas līdzekļus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti