Dienas ziņas

Aptur 9 Krievijas kanālu darbību Latvijā

Dienas ziņas

Eiropas Vietējās solidaritātes dienas Preiļos

Liepājā slēgs Piejūras slimnīcas Onkoloģijas klīniku

Liepājā slēgs «Piejūras slimnīcas» Onkoloģijas klīniku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai gan Veselības ministrija jau publiski paziņojusi par Liepājas “Piejūras slimnīcas” slēgšanu un tās Onkoloģijas klīnikas pievienošanu Liepājas reģionālajai slimnīcai, šai medicīnas iestādei joprojām nav skaidrības, tieši kā tas notiks. Sagaidāms, ka ar nākamā gada 1. janvāri klīnikā vairs netiks sniegti stacionārie pakalpojumi, kā arī pacientiem vairs netiks nodrošināta ķīmijterapija. Trīs “Piejūras slimnīcas” onkologi paziņojuši, ka pēc  reformas darbu vairs neturpinās.

Tā saucamajā “māsterplānā”, kurš tika izstrādāts 90. gados, jau tika paredzēts “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīniku pievienot Liepājas reģionālajai slimnīcai, koncentrējot onkoloģijas pakalpojumu sniegšanu vienuviet. Par to, ka tas beidzot tiks darīts, kulāros tika runāts jau vairākus mēnešus, bet beidzot Veselības ministrija ir apstiprinājusi laiku, kad tas notiks. Sākot ar 1. janvāri klīnikā vairs netiks sniegti stacionārie pakalpojumi, savukārt ambulatoro pakalpojumu sniegšanai būs pārejas periods.

“Ambulatoros pakalpojumus Liepājas slimnīca nevar uzreiz visus paņemt, tur ir arī jārisina jautājums par speciālistiem. Tad pašreiz ir lēmums, ka ambulatorā daļa ar visām speciālistu konsultācijām, izmeklējumiem tiek nodrošināta Liepājas reģionālajā slimnīcā ar nākamā gada vidu, ar 1. jūliju. Un, ja tur būs kaut kādas bažas, ka Liepājas lielā slimnīca kaut ko nevar nodrošināt, tad, protams, tur netiks pakalpojums pārcelts tikai pārcelšanas pēc," atzina Veselības ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Gan tiekoties ar Liepājas ''Piejūras slimnīcas'' Onkoloģijas klīnikas personālu, gan sarunās ar medijiem Veselības ministrija ir skopa skaidrojumos par reformas pamatojumu. Kā viena no lietām tiek minēts ekonomiskais ieguvums, koncentrējot pakalpojumus un speciālistus vienā vietā. Ieguvēji būšot arī pacienti.

“Jo vairāk manipulāciju, jo augstāka kvalitāte. Tur mēs varam, protams, par to strīdēties un visu kaut ko stāstīt, bet tas ir medicīniski pierādīts, ka tā tas ir. Līdz ar to mēs redzam, ka pacientiem tā būs labāk," teica Veselības ministrijas valsts sekretāre. Tikmēr “Piejūras slimnīcas” onkologi paziņojuši, ka pēc  reformas darbu vairs neturpinās. “Mēs - trīs kolēģi, esam runājuši un mēs neviens neiesim. Trīs ārsti, kas ir pamatkodols, kas ir daktere Skrodele, daktere Krilova un dakteris Ķeiris, pagaidām neiesim," pauda Liepājas “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova.

Savukārt onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” Liepājas nodaļas vadītāja gaidāmās pārmaiņas vērtē pozitīvi. Lai arī izskan bažas, ka onkoloģijas speciālistu skaits pēc “Piejūras slimnīcas” Onkoloģijas klīnikas slēgšanas varētu samazināties uz pusi, viņa ir pārliecināta par Liepājas reģionālās slimnīcas spējām piesaistīt trūkstošos speciālistus.

“Man liekas, ka mums valstī ir noteikts pensijas vecums, un, protams, ir kaut kāds laiks, kad cilvēki ar lielu prieku ir pateicīgi, ja kāds mediķis turpina darbu, bet katram tīri cilvēciski pienāk kaut kādas robežas. Un tad labāk savlaicīgi gatavoties paaudžu maiņai," teica onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska.

Reģionālās slimnīcas pārstāvji gaidāmās reformas pagaidām nekomentē, pamatojot to ar nepietiekamo informāciju no Veselības ministrijas. Skopa komentāros ir arī Liepājas domes vadība, kura šodien rakstiski atbildēja, ka tā nav saņēmusi detalizētu reorganizācijas plānu, taču paudusi viedokli, ka būtiskākais aspekts ir saglabāt liepājniekiem visu pieejamo pakalpojumu klāstu un veselības aprūpes pieejamību arī ambulatori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti