Dienas ziņas

Krāpnieci aiztur, līdzzinātāju meklē

Dienas ziņas

Cēsīs īsteno pirmo bezatkritumu pilsētas pilotprojektu Latvijā

Liepājā skolotājus varēs aizvietot studenti

Liepājā skolotājus ilgstošas prombūtnes laikā aizvietos studenti

No 1.septembra Liepājas skolās pedagogus ilgstošas prombūtnes laikā varēs aizvietot Liepājas Universitātes studenti – to paredz jaunais sadarbības līgums starp augstskolu un pilsētas izglītības pārvaldi. Ar šo vienošanos cer mazināt situācijas, kad kādu apstākļu dēļ skolotāja vietā nav iespējams atrast citu, kas varētu vadīt stundas.

Sadarbības līgums noslēgts, lai pilnveidotu daudzveidīgu un inovatīvu Liepājas vispārizglītojošo izglītības iestāžu sadarbību ar Liepājas Universitāti, tādējādi veicinot saistošu mācību procesa organizāciju un pilsētas pedagogu sadarbību ar augstskolas mācību spēkiem. Pedagoģijas programmas studenti skolotāju un viņu palīgu aizvietošanai varēs pieteikties divas reizes studiju gadā – septembrī un februārī.

“Mēs esam nolēmuši, ka mēs veidosim tādu datu bāzi, kurai varēs pieteikties un no kurienes tad arī varēs izvēlēties,” stāsta Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes dekāne Linda Pavītola.

“Doma ir tāda, ka mēs šos studentus varētu iekļaut mācību procesā, viņi sagatavotos stundām, viņi būtu skolotāju aizvietotāji. Un otra joma – viņi strādātu kā skolotāju palīgi,” atklāj Liepājas Izglītības pārvaldes Pedagoģijas nodaļas vadītāja Inga Ekuze.

Skolām par aizvietotāju nepieciešamību izglītības pārvaldi būs jābrīdina vismaz piecas dienas iepriekš, lai šī persona varētu iepazīties ar mācību plāniem un sagatavoties nodarbībām.

Jau iepriekš universitāte ar izglītības pārvaldi bija noslēgusi līdzīgu līgumu, taču tajā studentam par darbu nebija paredzēta nekāda atlīdzība. Tagad tas ir mainīts. Stundas, ko aizvietotājs nostrādās skolā, tiks iekļautas praksē – 8 stundām kā skolotājam vai 10 kā pedagoga palīgam tiks pielīdzināts viens kredītpunkts.

“Pirmā kursā studenti iet vērošanas praksē, tad viņi varētu izvēlēties šo pedagogu palīgu pozīciju. Stundas vadīt noteikti būtu 2., 3., 4. Kursa studenti, kuriem jau ir metodika bijusi un kuri zina, kā skolā notiek,” skaidro Pavītola.

2018. gada novembrī Liepājas Raiņa 6. vidusskola noslēdza sadarbības līgumu ar Liepājas Universitāti, kas paredzēja studentiem ne tikai prakses vietas, bet arī izglītības iestādei piedāvāja pedagogu aizvietotājus, ja tādi būs nepieciešami. Šis sadarbības modelis gan neīstenojās tik veiksmīgi, cik sākotnēji bija paredzēts.

Skolas direktors Kārlis Strautiņš cer, ka jaunais līgums būs efektīvāks: “No 1. septembra pie mums nāk vairāk nekā četrus mēnešu praksē seši studenti. Viņi vienlaicīgi varētu būt gan praksē, gan arī nepieciešamības gadījumā aizvietot. Skolā nav tādu rezervistu, jo, ja skolotājs, saslimt, tad nav jau, kur tos kadrus ņemt.”

Liepājas izglītības pārvaldē lēš, ka pieprasījums pēc aizvietotājiem noteikti būs, jo pašreiz visā pilsētā ir jūtams pedagogu trūkums. Līdz ar to jau esošajiem skolotājiem nav iespēju aizvietot saslimušos vai tālākizglītībā esošos kolēģus.

Studentu ieinteresētību gan pašreiz ne universitāte, ne pārvalde neņemas prognozēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti