Dienas ziņas

Jūras piekrastes izmaiņas Ventspilī

Dienas ziņas

J. Bordānam uzdod izveidot valdību

Liepājā bažas par vairāku projektu realizāciju

Liepāja satraukta par valsts finansēto projektu likteni pēc ZZS varas zaudēšanas

Tuvāko nedēļu laikā Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska vadītā Liepājas partija plāno oficiāli pagarināt sadarbības līgumu ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), lai gan tās pozīcijas 13. Saeimā ir mainījušās. Tas, ka ZZS vairs nav varas partija, kā arī tas, ka no Liepājas Saeimā ievēlēts krietni mazāks deputātu skaits nekā pirms četriem gadiem, domes vadībai jau licis paust bažas, vai izdosies realizēt visus pilsētā plānotos projektus, kuriem nepieciešams valsts finansējums.     

Sadarbības līgumu ar ZZS Liepājas partija noslēdza 2010. gadā, toreiz pamatojot, ka Liepājai kā lielai pašvaldībai ar ostu, lidostu un šeit bāzētiem Jūras spēkiem jāveic arī valstij būtiskas funkcijas, kam nepieciešams valdības atbalsts.

Pēdējos gados Liepājā ar ZZS atbalstu izdevies piesaistīt finansējumu vairāku pilsētas infrastruktūras projektu īstenošanai, un ciešā sadarbībā ar Māra Kučinska vadīto valdību Liepājā, piemēram, izbūvētas tranzīta ielas, uzcelta koncertzāle un vieglatlētikas manēža, rekonstruēts Tramvaja tilts.

Šogad pilsētā uzsākta tenisa halles būvniecība, kam nākamgad būs nepieciešamas vēl papildu investīcijas, un sākta arī futbola halles projektēšana, taču jauno valdību tagad veido citi politiskie spēki.

“Izšķirošs būs Saeimas balsojums par nākamā gada budžetu. Jautājums, vai būs iekšā tie projekti, piemēram, futbola halle, vai nebūs.

Ja man būtu jāder uz pudeli kolas, es teiktu, ka nē,” atzina Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

Pašreizējais premjers Māris Kučinskis sacīja, ka viņam “ir licies, ka to vairs nevar nojaukt, bet mēneša laikā var sagraut visu”.

“Par to, kas svarīgs Liepājai – iecerētie projekti par lidostas attīstību, par ostu, – tie lēmumi ir tiktāl, ka tos vairs nevarēs apdraudēt,” sacīja Kučinskis.

Varas maiņa šomēnes gaidāma arī Liepājas domē, kur Seska vietā atbilstoši koalīcijas partneru norunai jāstājas Latvijas Reģionu apvienības pārstāvim. Šis politiskais spēks vispār neiekļuva Saeimā, taču tā pārstāvis Jānis Vilnītis pauda pārliecību valdībā veiksmīgi aizstāvēt Liepājas intereses.

“Man ir labi paziņas vairākos politiskos spēkos, bijušie kolēģi, piemēram, [Mārtiņš] Bondars, [Jānis] Bordāns, kuri ir ievēlēti. Ja es vadu pilsētu, ir cilvēki, ar kuriem runāt jaunajā valdībā,”  sacīja Vilnītis.

Savukārt Liepājas partija paredz, ka Liepājas intereses pilsētas domes vadībai turpmāk nāksies vairāk aizstāvēt ne tikai valdībā, bet arī Briselē. Galu galā – vairākus projektus Liepājā plānots īstenot, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

“Mani satrauc, kā valdība strādās ar Briseles ierēdniecību, kā noformēs savas pozīcijas attiecībā pret nākošo plānošanas periodu. Pilsētai tas ir ļoti izšķirīgi, būtiski,” sacīja Ansiņš.

Sadarbības līgums starp Liepājas partiju un ZZS ierasti tiek pagarināts pirms katra jaunā Saeimas sasaukuma, un tagad abas puses plāno to parakstīt jau tuvākajā laikā.

 “Tagad galvenais pēc ne tik sevišķi labā vēlēšanu rezultāta ir turēties kopā, būt vienai komandai,”  uzsvēra Kučinskis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt