Dienas ziņas

Nacionālajam teātrim taps piebūve

Dienas ziņas

Ukraiņu bērni gūst pozitīvas emocijas nometnē Latgalē

Liepājā sāk būvēt «Dabas māju»

Liepājā sāk būvēt Dabas māju

Nākamā gada pavasarī Liepājā, Zirgu salas teritorijā, atklās Zinātnes un izglītības inovāciju centra filiāli “Dabas māja”. Plānots, ka jaunajā celtnē bērniem un viņu vecākiem būs iespēja apmeklēt dažāda veida nodarbības, kurās tuvāk iepazīt Baltijas jūras un Liepājas ezera floru un faunu. Dabas mājas būvniecības darbi ir sākušies.     

Pagājušā gadsimtā Zirgu salas teritorija Liepājā bija neoficiāla pilsētas izgāztuve, kurā nonāca ne tikai atkritumi, bet arī uzņēmuma “Liepājas metalurgs” izdedži.

Nesen Liepājas pašvaldība ir pārveidojusi teritoriju par sakoptu vietu atpūtai dabā, kas ir papildināta ar puķu dobēm, koka laipām un skatu torni putnu vērošanai, bet jau nākamā gada pavasarī interesenti tur varēs apmeklēt Dabas māju.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš stāstīja, ka “Dabas māja ir domāta kā papildus iespēja tam, ko piedāvā Liepājas zinātnes centrs, kas atrodas Jaunliepājā, šī būs filiāle. Piesaistījām arī Norvēģijas sadarbības partnerus, kas palīdzēs ar padomu, gan arīdzan pati šī ēka tiek finansēta no Eiropas Savienības struktūrfondiem.”

Dabas mājas kopējās izmaksas ir aptuveni 469 000 eiro, un būvdarbus pēc iepriekš izstrādātā uzņēmuma “BM – projekts” plāna veic SIA “Kurzemes būvserviss”.

Šobrīd tiek veidoti ēkas pamati, izbūvēts ūdensvads un sadzīves kanalizācija, savukārt pēc projekta īstenošanas iekštelpas apsaimniekos Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, kas organizēs bērniem dažādas nodarbības, kā arī veicinās zvejas un kultūras mantojuma saglabāšanu.

Jau kopš 2011. gada Liepājas ezers atrodas “Natura 2000” teritorijā, tur ligzdo vairāk nekā 100 putnu sugu, kā arī atrodami vairāk nekā 40 aizsargājamo augu.

Ja pilsētas iedzīvotājiem un ciemiņiem iepatiksies jaunā Dabas māja un piedāvātās nodarbības tiks apmeklētas, Liepājas pašvaldība topošo ēku pat plāno paplašināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt