Dienas ziņas

Amerikā attālināti apgūst latviešu valodu

Dienas ziņas

Satversmes tiesa vēlreiz izbrāķē pabalstu sistēmu

Liepājā remontē pērn rekonstruētu tiltu

Liepājā remontē pērn rekonstruēto Tramvaja tiltu

Lai gan tikai pērn tika pabeigta Liepājas tramvaja sliežu ceļa un tam piegulošās teritorijas rekonstrukcija uz Tramvaja tilta, pašlaik nakts stundās atkal notiek tā remontdarbi! Būvnieks – SIA "Rīgas tilti" labo ap sliedēm ieklātajā asfaltā pamanītos defektus. Būvdarbu pasūtītāju – uzņēmumu “Liepājas tramvajs” un Liepājas pašvaldību – nepilnības nesen ekspluatācijā nodotajā objektā neuztrauc, jo spēkā ir līgumā iekļautā piecu gadu garantija. Līdz ar to visas remontdarbu izmaksas vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā segs būvnieki.

Liepājas ielās sastaptie iedzīvotāji pauda neapmierinātību un sašutumu par to, ka jau divas nedēļas, braucot pa pilsētas Tramvaja tiltu, jāsaskaras ar nepilnībām tā segumā, neskatoties uz faktu, ka pavisam nesen – pagājušā gadā – minētais ielas posms tika rekonstruēts par vairāk nekā pieciem miljoniem eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)).

Būvdarbu pasūtītājs SIA "Liepājas tramvajs" uz pārbūvētā pilsētas Tramvaja tilta vietā, kur tramvaja sliedes saplūst kopā ar asfaltu, konstatēja vairākas nepilnības, proti, izdrupumus, plaisas un citas lietas, tādēļ atbilstoši līgumam vērsās pie būvdarbu veicējiem, lai viņi atkārtoti veiktu remonta darbus.

Uzņēmums "Rīgas tilti" skaidroja, ka šādas būvdarbu nepilnības Latvijā konstatētas diezgan bieži, jo vēl neesot atrasti pareizie tehnoloģiskie risinājumi sliežu pārbūvei.

"Izmaksas nav mazas, protams, visdārgākais ir materiāls, kas ir asfalts, kuru arī ir nepieciešams pārvietot termosos, lai viņš nakts laikā uzturētos silts. Līdz ar to, tas jau ir mērāms dažu desmitu tūkstošu eiro apmērā," klāstīja SIA "Rīgas tilti" būvdarbu vadītājs Edgars Jurševics.

"Šajā gadījumā, protams, speciālisti var izvērtēt, kāpēc radušies šie bojājumi. Vai tas tehniskā risinājuma dēļ, kas arī vairāk liekas ticami. Tad būvniekam ir jānovērš šie bojājumi un jāizdara tā, lai nākotnē šo bojājumu nebūtu," piebilda Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

"Ja darbs nav paveikts kaut kādā veidā, varbūt kaut kādi defekti rodas, tas ir pilnīgi normāli jebkurā objektā, tāpēc arī tika iekļauti šie garantijas nosacījumi līgumā,"

atzīmēja "Liepājas tramvaja" valdes loceklis Aigars Puks.

Būvnieku padome par Liepājas Tramvaja tilta pārbūvi ar to saistītajiem uzņēmumiem piešķīrusi diplomus par pirmo vietu nominācijā "Inženierbūve – pārbūve", un, neskatoties uz atkārtotajiem remonta darbiem, augsto novērtējumu atsaukt neesot paredzēts.

"Mūsu speciālisti ir atzinuši šo būvi par labu, tātad tā ir laba. Kā jau es teicu, es nevaru šobrīd pateikt, kas ir iemesls, lai labotu kaut kādus defektus, bet vēl es gribētu uzsvērt, ka nevienā valstī visā pasaulē neviens objekts nav tāds, lai neparādītos kaut kādi sīki defekti," sacīja Latvijas būvnieku padomes "BDCC" valdes locekle Agrita Lūse.

"Rīgas tilti" defektus uz Liepājas Tramvaja tilta plāno novērst šonedēļ, taču remonta darbus varot ietekmēt laika apstākļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt