Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Krāslavā iedzīvotāji norūpējušies par dzeramā ūdens kvalitāti

Ārpus Rīgas

LLKC nodaļas vadītājs Oskars Balodis par pavasara graudaugiem

Liepājā rekonstruēs pārbrauktuvi, kura rada sastrēgumus

Liepājā rekonstruēs pārbrauktuvi, kura rada sastrēgumus

Liepājā pašlaik notiek Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves rekonstrukcija, kur regulāri veidojās sastrēgumi. Tā kā pārbrauktuve naktīs pilnībā tiks slēgta, remontdarbi radīs īslaicīgas izmaiņas Liepājas satiksmes plūsmā. Pārbrauktuvei ir nozīmīga loma Liepājas ostas darbībā, tāpēc šīs vietas sakārtošana sadarbībā ar uzņēmumu „Latvijas dzelzceļš” ir viens no darbiem, kas uzlabos arī dzelzceļa transporta kustību.

Raiņa ielas pārbrauktuve atrodas vietā, kur savienojas viena pilsētas daļa ar otru, tai ir nozīmīga loma satiksmes plūsmā, vienlaikus tā atrodas tieši blakus ostas uzņēmumiem, kur notiek kravu pārkraušana. Regulāra vilcienu satiksme un pati pārbrauktuve līdz šim ir bijusi iemesls satiksmes sastrēgumiem. Lai šo situāciju uzlabotu un paātrinātu transporta kustību, pašlaik Liepājā notiek rekonstrukcijas darbi, stāsta Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis:

„Šeit ir dzelzceļa pārbrauktuve, kur tiek padota liela daļa kravu Liepājas ostai. Ir svarīgi, lai šī pārbrauktuve būtu sakārtota, jo te ir nopietna satiksme. Mašīnas te brauca lēni pāri, un caurlaide bija zema. Bieži bija sastrēgumi.”

Pabeidzot darbus, pārbrauktuve būs līdzena un automašīnas varēs šķērsot pārbrauktuvi ātrāk. VAS ”Latvijas dzelzceļa” preses sekretārs Māris Ozols pievērš autovadītāju uzmanību faktam, ka vairākas naktis pārbrauktuve būs satiksmei slēgta:

„No 25. līdz 27. aprīlim nakts laikā no plkst. 23.50 līdz 5.30 pārbrauktuve būs slēgta transporta kustībai. Jāņem vērā, ka līdz 9.00 rītā kustība būs ierobežota, var nākties gaidīt pat 20 minūtes. Mēs sadarbojamies ar VAS „Latvijas valsts ceļi”, tāpēc visi ierobežojumi būs redzami kartēs, vai izmantojot aplikāciju ''Waze''.”

Remontdarbi jāpabeidz dažu dienu laikā.

Līdz šim Liepājā jau veikti ievērojumi dzelzceļa infrastruktūras uzlabojumi - rekonstruēta un modernizēta Liepājas stacijas signalizācijas sistēma un veikta sliežu ceļu rekonstrukcija.

Gan dzelzceļa, gan ostas speciālisti uzsver, ka šī projekta īstenošana ļauj palielināt Liepājas ostas konkurētspēju – kravu apjoms varēs palielināties un pieaugs arī to apkalpošanas ātrums. Sadarbība ar ''Latvijas dzelzceļu'' un ostas uzņēmējiem turpinās, lai dzelzceļa kustība notiktu efektīvāk:

„Mēs veicam arī citus darbus, lai paātrinātu sastāvu darbību un varētu padot ostā ātrāk vagonus. Esam izmainījuši manevru instrukcijas. Var izdarīt vairāk darbu, neieguldot naudu remontos.”

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis norāda, ka Liepājā ir vērojams kravu pieaugums.

Salīdzinot ar pērnā gada pirmo ceturksni, kravu apjoms Liepājas ostā pieaudzis par 13%.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt