Liepājā rehabilitācijas centrā atver pirmo silto smilšu kabinetu bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Liepājā Baltijas Rehabilitācijas centrā, kas strādā ar bērniem, kuriem ir īpašas vajadzības, atvērts pirmais silto smilšu kabinets. Vienlaikus centrs turpina strādāt, lai Kurzemes reģionā arvien vairāk attīstītu šīs jomas profesionāļu komandu, kas spētu objektīvi novērtēt bērnu tālākās ārstēšanas metodes un nepieciešamību.  

Bērni ar lielu aizrautību ar rokām iegrimst silto smilšu valstībā, kas izveidota gandrīz divus metrus garajā kastē, kuru vajadzības gadījumā iespējams arī pārvietot. Emīla mamma Inese atnākusi uz smilšu kabineta atvēršanu.

Liepājas rehabilitācijas centrā atver pirmo silto smilšu kabinetu bērniem
00:00 / 04:26
Lejuplādēt
„Bērnam ir diabēts un problēmas ar nerviem, arī autiskā spektra traucējumi . Smilšu terapija mums jau ir palīdzējusi.  Izdomājām, ka tagad pamēģināsim silto smilšu terapiju,” saka Inese.

Silto smilšu kabinetā strādās vairāki speciālisti, medmāsa, fizioterapeits un logopēds.

„Mēs ļaujam bērniem smiltīs arī iegulties ar visu ķermeni. Bērniem īpaši patīk šis process, jo tad mēs viņus apberam ar šīm siltajām smiltīm,” stāsta medmāsa Līga Olbačevska.

Silto smilšu iekārtas izgudrotāja Diāna Timofojeva atklāj, ka šobrīd Latvijā  izmanto jau vairāk nekā divdesmit šādas iekārtas, taču Liepājā ar uzņēmuma „Liepājas papīrs” finansiālu atbalstu izveidota pārvietojama un izmēros liela.

„Bērni labi reaģē, darbojoties ar dabas materiāliem. Nu jau deviņus gadus strādājam ar šīm iekārtām. Mums ir izveidota pamatīga darba sistēma un metodes. Speciālisti tās var izmantot kā papildu instrumentu savā darbā,” norāda Timofojeva.

Silto smilšu iekārtā tiek izmantotas smiltis ar augstu kvarca sastāvu (92%-99%). Tās tiek sildītas ar cirkulējoša ūdens sistēmu. Siltās smiltis tās veic bērna roku pirkstu, pēdu un ķermeņa dabīgu masāžu, stimulē sīko muskulatūru un veicina redzes un dzirdes impulsus. Šī ir tikai viena no daudzajām metodēm, ko darbam ar bērniem, kuriem ir īpašas vajadzības, izmanto biedrība „Dižvanagi” un nesen Liepājā tapušais Baltijas rehabilitācijas centrs.

„Sāks strādāt neirologa un ergo kabinets, plus smilšu terapija, pilnā mērā sāksim strādāt ar atelpas brīža pakalpojumiem, ko valsts apmaksā vecākiem, tas ir deinstitucionalizācijas ietvaros. Turpinām sadarbību ar medicīnisko autobusu,” stāsta centra vadītāja Ilze Durņeva.

 “Skatīsimies vēl, ko vēl varam darīt mūsu bērnu labā. Protams, strādāsim ar ģimenēm,” sola Durņeva.

Baltijas Rehabilitācijas centrs cieši sadarbojas gan ar pašvaldības, gan valsts institūcijām, tā papildot ārstēšanas iespējas bērniem ar īpašām vajadzībām un dažādām nopietnām saslimšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti