Liepājā radošuma konference «Subject Creativity» pulcē ap 900 interesentu

Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars" aizvadīta radošuma konference "Subject Creativity", kas pulcēja ap 900 interesentu no dažādām Latvijas vietām. Radošuma konferences ideju aizsāka liepājnieki, reklāmas un komunikāciju aģentūra "Addiction" un tās izveidotājs Mārtiņš Gineitis. Viņš ar savu komandu turpina iesākto un vienas dienas laikā rada platformu, kur smelties iedvesmu radošām idejām.

Liepājā radošuma konference «Subject Crativity» pulcē ap 900 interesentu
00:00 / 05:24
Lejuplādēt
Aplausi vai smiekli par kādu pateiktu viedu vai, iespējams, komisku frāzi, ir konferences "Subject Creativity" daži no atslēgas vārdiem. Ideja radās pirms pieciem gadiem, atceras Gineitis. Un platforma radošām idejām turpina savu ceļu koncertzālē "Lielais dzintars", kur pulcējas simtiem cilvēku, bet pirmā tikšanās radošuma konferencē notika kur citur.

 

"Tā bija reize, kad Liepājā vēl nebija "Lielā dzintara". Tikāmies 400 cilvēki Liepājas teātrī. Draugi un tuvi paziņas tajā laikā teica, ka kāds jau tev tur aizies, bet tie būsim mēs. Nevis tāpēc, ka mums tas interesē, bet aiz līdzjūtības. Tas bija pirms pieciem gadiem.

Liepāja no laika gala sevi pozicionē kā gana radošu pilsētu. Vietai varbūt nav tik lielas nozīmes, jo radošuma konferences ir notikušas arī Cēsīs," saka Gineitis.

Arī tagad uz konferenci atbraukuši cilvēki no dažādām Latvijas vietām, galvenokārt no Rīgas. Svarīgākais ir saturs, uzsver Gineitis.

"Saturs ir liels izaicinājums mums. Projektam gatavojāmies deviņus mēnešus, bet te ir astoņas stundas vienā dienā un viss beidzas, paliek daudzas labas sajūtas. Kamēr mēs varēsim rast un redzēsim ceļus, virzienus, kā to veidot, un būs runātāji, kuri ir gatavi izkāpt no šīs komforta zonas, iznākšana no skapja. Ir forši, ka brauc pēc zināšanām – ceļš no Valmieras vai no Rīgas, laiku velti sev. Saliec lietas pa kastītēm," klāsta Gineitis.

24 runātāji, kuri kāpj uz skatuves, un aptuveni 900 klausītāji zālē. Kādam tas ir ļoti personisks stāsts par kāpumiem un kritieniem dzīves un karjeras laikā, kādam tas ir plašāks skatījums uz procesiem sabiedrībā. Savas pārdomas pauž alus darītavas "Valmiermuiža" vadītājs Aigars Ruņģis.

"Ir jācitē Einšteins – gudrāk par viņu es pateikt nevaru. Šodienas problēmas, kas ir vidē, sabiedrībā, globālās problēmas pasaulē – mēs vairs nevaram atrisināt ar tām metodēm, kas bija vakar. Tagad jau ir citas problēmas. Tādēļ ir jābūt jauniem, radošiem veidiem, kā mēs varam risināt šodien aktuālās problēmas – vai tā ir ekoloģija, pārapdzīvotība, homofobija (..). Manuprāt, ir jābūt jauniem, radošiem risinājumiem, uzņēmumi ir tie, kas var nākt palīgā," saka Ruņģis.

Ruņģis aicina uzņēmējus sadarboties, nevis konkurēt, tā radot pievienoto vērtību pašu – Latvijas – produktiem, veicinot to atpazīstamību.

Savukārt biologs un entomologs Arvīds Barševskis mudina iet dabā – tur rast mieru un iedvesmu.

"Mēs esam attālinājušies no dabas, īpaši pilsētās dzīvojošie. Ir daļa cilvēku, vai arī man atbrauc uz ekskursiju dāmas augstpapēžu kurpēs, tad, protams, ir ļoti grūti iet dabā un iedvesmoties. Redzi, ka cilvēks nav gatavs iet dabā un iedvesmoties. Mums, biologiem, ir priekšrocība, jo, esot dabā, es attīru dvēseli. Nevajag baidīties. Daba nav bīstama, bet daba var būt bīstama. Ir jāmāk iet dabā! Ja ir bail, neej viens, ej ar kādu kopā," klāsta Barševskis.

Basketbola treneris Artūrs Visockis-Rubenis savukārt runā par profesionālo ceļu uz izcilību.

"Lai arī mums ir sapņi, mums jāapzinās, ka būs smagi jāstrādā, būs vilšanās. Mēs nezinām, aiz kura stūra mūs gaida veiksme. 

Ir tāds pavērsiens, kad mani uzaicina uz kādu konferenci, es iegūstu spēku cīnīties savās lietās. Nav vienkārši nepagurt, piecelties, tā ir jebkurā profesijā – mēs iedvesmojam viens otru šeit," atzīst Visockis-Rubenis.

Klausoties par bailēm, kritieniem, kāpumiem, iespējam un citām lietām, katrs ierauga spogulī sevi, saka radošuma konferences rīkotājs Gineitis. Vienam svarīgs būs viss piecpadsmit minūšu stāsts, citam divi pateikti teikumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt