Dienas ziņas

Siguldā izveidota olimpiskā velokrosa trase

Dienas ziņas

Limbažu Lielezerā pieejams peldēšanas ratiņkrēsls

Liepājā plāno celt maksu par ūdeni

Liepājā plāno celt maksu par ūdeni

Liepājā SIA “Liepājas ūdens” no nākamā gada plāno paaugstināt ūdensapgādes un kanalizācijas tarifus vairāk nekā par ceturto daļu jeb  25,6 procentiem. 

Uzņēmumā tarifa izmaiņas skaidro ar to, ka pēdējo gadu laikā ūdenssaimniecības pakalpojumu rādītāji pilsētā esot būtiski samazinājušies un radot zaudējumus.  

SIA “Liepājas ūdens” tarifus par ūdenssaimniecības pakalpojumiem nav cēlis kopš 2009. gada.   No 2010. līdz 2013.gadam kompānija strādāja ar maziem ienākumiem, bet 2014. gada ziemā tā ūdens patēriņa dēļ cieta nopietnus zaudējumus - 278 000 eiro apmērā. Viens no iemesliem, kā skaidro SIA “Liepājas ūdens” vadība, ir cilvēku skaita samazināšanās pilsētā. 

SIA  “Liepājas ūdens” finanšu vadītājs Jānis Alpe-Lūks skaidroja, ka esošais tarifs  apstiprināts 2009. gada beigās, tad par bāzes gadu bija 2008. gads.

“Protams, nevar salīdzināt 2015. gada pilsētu ar 2008. gada pilsētu,” saka Alpe-Lūks.

SIA “Liepājas ūdens” plāno, ka, sākot ar nākamo gadu, Liepājas iedzīvotājiem par ūdens pakalpojumu līdzšinējo 0,51 centu par kubikmetru vietā būs jāmaksā 0,63 centi.

Īpašu neapmierinātību par ūdens tarifu paaugstināšanu pilsētā pauž kādas Liepājas mazģimeņu kopmītnes iemītnieki.

Biedrības “Tisē 61” valdes priekšsēdētāja Gunta Reine stāstīja, ka “visi mājas iedzīvotāji un it sevišķi pensionāri, kas iztiek ar ļoti minimālām pensijām, ir vispār sašutuši un tiks novesti līdz izmisumam”.

“Tā jau cilvēki ekonomē - viņi mazgājās mazāk, viņi patērē mazāk, viņi ekonomē uz katru ūdens litru. Vai tas ir normāli mūsdienās?” pauda Reina.

Pensionāre Astrīda Ķipste atzīst, ka rēķinu nomaksāšana sagādā grūtības, viss kļūst dārgāks, bet pensijas nepalielina. “Iepriekšējo pensiju mums indeksēja par pieciem latiem, bet pēc tam bija eiro, un tas bija tikai pieci eiro, tie vairs nebija pieci lati,” piebilda Ķipste.

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājā  norisinājās sabiedriskā apspriešana par SIA “Liepājas ūdens” pakalpojumu tarifu projektu. Dalībnieku skaits tajā, kā jau darbdienas vidū, bija vien neliels.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt