Liepāja piešķir naudu zobārstniecības studentu prakses vietām pilsētā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Papildus jau esošajai jauno ārstu piesaistes programmai, Liepājā trūkstošo ārstu jautājumu risinās, nodrošinot prakses vietas Stradiņa universitātes studentiem. Liepājas pašvaldība piešķīrusi papildus 25 000 eiro lielu finansējumu, kas paredz Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības studiju studentiem nodrošināt prakses vietas Liepājas zobārstniecības poliklīnikā, jauno ārstu apmācības slimnīcā un īstenot vēl citas aktivitātes.  

ĪSUMĀ:

  • Liepājas slimnīca atzīst – ārstu trūkst; meklē jaunus veidus speciālistu piesaistei.
  • Slimnīca vienojas ar 6.kursa studentiem, kuri var pretendēt uz domes stipendiju.
  • Slimnīcai ir līgums ar Stradiņa universitāti, kas ļauj apmācīt jaunus speciālistus.
  • Interesi par apmācībām Liepājas reģionālā slimnīcā izrādījuši 14 topošie ārsti.
  • Interese lielāka, nekā prakses iespējas.
  • Pašvaldībai no 2008. gada izdevies piesaistīt 43 ārstus.
  • Tagad piesaistīs arī zobārstus.

Ārstiem dodoties pensijā, tuvāko gadu laikā trūkstošo speciālistu jautājums kļūs arvien aktuālāks un problēmu var kļūt tikai vairāk, atzina Liepājas Reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks.

Īstenojot mājokļu programmu, Liepāja jau gadiem ilgi mērķtiecīgi piesaistījusi jaunos speciālistus, vilinot pārcelties uz pilsētu pie jūras. Tagad tiek meklētas arvien jaunas metodes, kā piesaistīt ārstus.  

Liepāja piešķir naudu zobārstniecības studentu prakses vietām pilsētā
00:00 / 03:42
Lejuplādēt

„Ar to, ka piesaistām rezidentus, ir par vēlu. Cilvēks jau ir iesakņojies Rīgā, ģimene, kredīti, dzīvoklis utt. Mēs mēģinām slēgt līgumus jau ar 6. kursa studentiem, kuri izrāda interesi, ar kuriem vienojamies, ka turpinās apmācības specialitātēs, kas ir interesantas slimnīcai.  Līdz ar to students var pretendēt uz domes stipendiju,” stāstīja Striks.

Noslēdzot līgumu ar Rīgas Stradiņu universitāti, Liepājas reģionālā slimnīca iegūst statusu, kas ļauj veikt apmācību, skaidroja Striks. 

„Jaunie ārsti izies praktiskās apmācības Liepājas slimnīcā. Prakse rāda, ja jaunais speciālists redz, kā te viss notiek, un ir apmierināts, tad arī pārdomā savu darba un dzīves vietu.

Patīkami pārsteidza studentu skaits, kuri vēlas braukt uz Liepāju,” atzina Striks. 

Šobrīd ir zināms, ka interesi par apmācībām Liepājas reģionālā slimnīcā izrādījuši 14 topošie ārsti.

Jau tagad esot skaidrs, ka interese pat ir lielāka, nekā iespējams nodrošināt prakses vietas, tāpēc sākotnēji apmācības notiks ķirurģijā un kardioloģijā.

Īstenojot atbalsta programmu „Cilvēkresursu piesaiste veselības aprūpei Liepājā”, pašvaldībai no 2008. gada izdevies piesaistīt 43 ārstus, norādīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Tagad pienācis laiks programmā ieviest papildinājumus. 

„Piesaistīsim trūkstošos ambulatoros speciālistus Jaunliepājas un Vecliepājas primārās veselības aprūpes centriem valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanai.

Stiprināsim arī medmāsu programmu. Liepājā jau ir Rīgas Stradiņa universitātes filiāle, kas pamāca ārstu palīgus un medmāsas. Septembrī Liepājā būs jaunas iespējas - tiks nodrošināta maģistra programma medmāsām,” stāstīja Ansiņš.

Viena no aktuālākajām problēmām ir bērnu bezmaksas zobārstniecības nodrošināšana.

Šo jautājumu plānots risināt, radot prakses vietas Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības studiju 4. kursa studentiem Liepājas zobārstniecības poliklīnikā.

„Zobārstu skaits pilsētā ir pietiekošs, bet to, kuri vēlas slēgt līgumu ar Nacionālo veselības dienestu un sniegt valsts apmaksātu pakalpojumus, ir ļoti maz.

Zobārsti nopelna pietiekami labi, lai sarežģītu sev dzīvi,”  skaidroja slimnīcas vadītājs Edvīns Striks. 

 Plānots, ka jau šajā vasarā zobārstniecības praksi pēdējā kursa studenti izies tieši Liepājas zobārstniecības poliklīnikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti