Ārpus Rīgas

Līvānu novada pašvaldība uzskata, ka pašvaldību izdevumiem Latgalē jābūt arī krievu valodā

Ārpus Rīgas

Rēzeknē puse no sporta zālēm slēgtas remonta dēļ

Liepājas skolās turpinās apjomīgi būvdarbi

Liepājā piecu skolu modernizācijas projektu īsteno par 7 miljoniem eiro

Paralēli mācību darbam piecās Liepājas skolās turpinās apjomīgi būvdarbi. Liepājā šobrīd tiek īstenots līdz šim  vērienīgākais skolu modernizācijas projekts, kura kopējais finansējums pietuvojas septiņiem miljoniem eiro. Projekta galvenais mērķis ir radīt skolēnu mācību darbam mūsdienīgu vidi, ieviešot arī modernu aprīkojumu. Lai nodrošinātu mācību darbu, skolēnu izvietoti citās mācību iestādēs vai rastas iespējas, kā nodalīt mācību procesu no būvdarbiem.

Liepājas 6. vidusskolā  būvdarbi ir noslēgušies un skolēni  mācās atjaunotajā skolā. Līdz šim gan nav klājies viegli, stāsta skolnieces, jo nācies mācīties vairākās vietās pilsētā, taču mūsdienīgie gaiteņi, klases un citi uzlabojumi esot bijis tā vērts, turpina Alise Makārova:

„Bija baigā staigāšana  - no vienas skolas uz otru, kur bija jāmācās. Tagad skolā patīk labāk nekā iepriekš. Patīk, krāsas kā salikts, klases arī labāk izskatās. Laukums, kuru veidos, arī būs labāks.”

Sigita Stefana ir latviešu valodas un literatūras skolotāja, vienlaikus pilda arī direktora vietniece pienākumus audzināšanas darbā. Viņa ir gandarīta par notikušajām pārmaiņām skolā:

„Ir prieks, ka atkal esam savās mājās. Viss ir izremontēts, labi darba apstākļi. Vēl neesam pilnībā iekārtojušies, pacietīgi gaidām oktobra sākumu, kad būs visi soli, atpūtas stūrīši un cits aprīkojums.”

Padomju laiku arhitektūra un interjers, kas raksturīgs tā laika skolām, pakāpeniski maina savu veidolu, radot mūsdienīgu mācību vidi.

Tagad skola var lepoties ar multifunkcionālu zāli, kur izmantoti mūsdienīgi akustiskie risinājumi. Jaunums skolā ir iespēja izmantot gaiteņus mācību procesam un ne tikai tam, stāsta izglītības pārvaldes Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laura Pakule-Krūče:

„Te ir izvietoti augstie galdi, kad beigsies mēbeļu iepirkums, būs arī augstie krēsli, vēl ir tāda moderna lieta kā telefona lādēšana pie šiem galdiem, jo mūsdienās katrs bērns ar planšeti, datoru vai telefonu, un te būs iespēja uzlādēt.”

Mācību pārzine Viola Narbuta stāsta, ka Liepājas 6. vidusskola ir mācību iestāde, kurā skolēnu skaits pēdējo gadu laikā ir tikai pieaudzis:

„2014. gadā mums bija 458, tagad ir 600. Tas ir pamazām pieaudzis, ir arī skaists jauns zvans. Gaidām jaunās mēbeles, izmēģināsim jaunas stikla tāfeles ar krāsainiem flomāsteriem.”

Tikmēr vairākās Liepājas skolās būvdarbi vēl turpinās, piemēram, Liepājas 2. vidusskolā. Skolas direktore Edīte Plamše stāsta, ka skolotājiem un skolēniem būvdarbu gaita mācību procesa laikā ir izaicinājums, taču kopā ar vecākiem un izglītības pārvaldi rasti visi iespējamie kompromisi:

„Bija arī sūdzības par putekļiem un trokšņiem, bet ar vecākiem vienojāmies. Šogad mācību process notiek trīs vietās.  Vēlamies, kad atgriezīsimies skolā, lai ir 80 % jau sakārtoti.”

Liepājas 2. vidusskolā ne tikai īsteno skolas modernizācijas projektu, blakus skolai tiek celta arī slēgtā tenisa halle, kas ir sen lolota pilsētas ideja.

„Domājam par sporta programmu, ko un kā sadarbosimies ar jauno tenisa halli. Mums ir senas tenisa tradīcijas, [Aļona] Sevastova ir mūsējā, vai kādi citi komentāri ir vispār vajadzīgi,” saka direktore.

Vērienīgie būvdarbi ir izaicinājums arī Liepājas Izglītības pārvaldei. Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laura Pakule-Krūče ir viena no komandas cilvēkiem, kura koordinē  skolu modernizācijas projektus. Tā kā skolēni atrodas dažādās pilsētas vietās, tad skolēniem tiek piegādāts arī ēdiens uz mācību norises vietām. Remontdarbi skolās noslēgsies dažādos laikos.  

„Saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem un finansēšanas  līgumu līdz gada beigām bija jāpabeidz visi darbi, bet 10. un 12. vidusskolai jau bija iepirkti būvdarbi un noslēgts līgums, bet tika piemērots tiesiskās aizsardzības process."

Kopējais projekta finansējums projektam „Liepājas vispārizglītojošo iestāžu modernizācija” sasniedz 6 929 342 miljonus eiro. Parasti projekti katrai skolai īstenoti atsevišķi, tagad viss apvienots vienā projektā, kas radīja arī papildu sarežģījumus un izaicinājumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt