Liepājā pēc jaunas programmas sagatavos metālapstrādātājus un gaisa kuģu mehāniķus

Profesionālās ievirzes izglītības iestādēm arvien elastīgāk nākas pielāgoties darba devēju vajadzībām un sagatavot nepieciešamos speciālistus. Viens no piemēriem ir arī Liepājas Valsts tehnikums un sadarbība ar uzņēmējiem, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, tagad arī ar jaunpienācēju Liepājā - „airBaltic Training”. No 2020. gada Liepājā plānots sagatavot gaisa kuģu mehāniķus, bet vieni no pieprasītākajiem speciālistiem pilsētā šobrīd ir metālapstrādes nozares darbinieki, kuru sagatavošanai šogad paredzēta jauna izglītības programma.

Liepājā pēc jaunas programmas sagatavos metālapstrādātājus un gaisa kuģu mehāniķusInga Ozola

  Skolēniem tuvojas brīdis, kad būs jāizvēlas turpmākā izglītības iestāde un potenciālā nākotnes profesija. Liepājas Valsts tehnikumā mācās Aleksejs Jackevičs, kurš nāk no Vaiņodes:

  „Pirms diviem gadiem domāju, par ko iet mācīties. Skatījos, kas ir tuvumā. Izlasīju, ka ir tādi mehatronisku sistēmu tehniķi. Izdomāju pamēģināt, man iepatikās un tagad darbojos.”

  Darbā ar moderno metāla virpu ir jābūt ļoti precīzam, saka Aleksejs. Viņu apmāca skolotājs Igors Medvedevs, kurš pats savulaik apguvis profesiju Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē.

  „Tagad studenti mēģina ļoti prātīgi un precīzi dabūt vajadzīgo garumu, kā arī diametru. Vispirms iedodam rasējumu, studentiem jāaprēķina visi griešanas režīmi utt.,” saka skolotājs.

  Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts uzsver, ka

  pielāgoties un mainīties mūsdienu apstākļiem šobrīd ir izglītības iestādes ikdiena un nepieciešamība, moduļu izglītība ļauj elastīgām strādāt.

  Arī metālapstrādes nozarē būs jauna programma.

  „Pēc 9. klases piedāvājam jaunu profesiju – datorizētas ciparu vadības (CNC) metālapstrādes darba galdu iestatītājs. Liepājā nepārtraukti ir nepieciešamība pēc metālapstrādes speciālistiem, līdz ar to pēc darba devēju ierosinājumu izstrādājām šādu izglītības programmu. Praktiski visa ražošana notiek, izmantojot ciparu vadības darbgaldus. Ja līdz šim mēs gatavojām mehatronikas darba tehniķus, tad tagad mēs piedāvājam šo ciparu vadības darbgaldu iestatītāju, kurš prot gan programmēt, gan praktiski operēt ar darba galdiem,'' skaidro Ruperts.

  2020. gadā gaidāms vēl kāds jaunums, kas saistīts ar Liepājas lidostas attīstību un tur esošo „airBaltic Trainig” pilotu skolu. Agris Ruperts atklāj, ka šobrīd jau ir izveidota darba grupa jaunas izglītības programmas – gaisa kuģa mehāniķis - izstrādei:

  ''„airBaltic Trainig” veido mācību bāzi „airBaltic” vajadzībām, mēs iesaistāmies procesā, sniedzam ieguldījumu lidostas un gaisa transporta attīstībai. Tā būs arī jauna modulārā izglītības programma,

  būs jauna profesija, kas tika apstiprināta tikai šī gada februārī. Cilvēki, kuri apkalpo gaisa kuģus, lidmašīnas lidostās. Visas mehāniskās lietas, ekspluatācija utt.”

  Darba spēka jautājumu risināšanu un jaunu cilvēku piesaisti darba tirgum aktīvi atbalsta Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde. Tās ir praktiskas darbības, kas tiek veiktas regulāri.

  „Mēs organizējam regulāras ekskursijas visu Liepājas skolu jauniešiem. Sadarbojamies ar karjeras konsultantiem un Liepājas Izglītības pārvaldi. Parādām ne tikai ostu, bet arī ražošanas uzņēmumus, kādas ir profesijas iespējamas. Jautājam arī jauniešiem, kas viņus interesē,” stāsta SEZ pārvaldes Biznesa un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters.

  Viņš skaidro, ka Liepājā šobrīd ir nepieciešami spējīgi inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju speciālisti, liels darbinieku pieprasījums ir metālapstrādes nozarē un pēc cilvēkiem, kuri spējīgi strādāt ar robotizētām iekārtām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti