Dienas ziņas

Atjaunoti Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas zvani

Dienas ziņas

Ielu mākslinieku festivāls Cēsīs

Pastiprināti kontrolē riteņbraucējus

Liepājā pastiprināti kontrolē riteņbraucējus bez vadītāja apliecībām

Lai mazinātu negadījumu skaitu, Liepājā Valsts un pašvaldības policijas velopatruļas pastiprināti kontrolē, vai riteņbraucējiem ir vadītāja apliecība. Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) norāda, ka bērni un jaunieši ir apzinīgi un daudzi braukšanas tiesības ir nokārtojuši, tomēr joprojām liela daļa pieaugušo uzskata, ka tādas viņiem neesot vajadzīgas.

Šogad ar velosipēdiem patrulē ne tikai Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas, bet arī Valsts policijas darbinieki, kuriem iegādāti četri jauni velosipēdi, no kuriem divi ir elektrovelosipēdi. Līdz ar to pilsētas ielās strādā vienotās policijas velopatruļas. Galvenais uzdevums tām ir pastiprināta kontrole, pārbaudot, vai riteņbraucējiem ir braukšanas apliecības.

“Mūsu galvenais uzdevums ir panākt to, lai Latvijā samazinās ceļu satiksmes negadījumos cietušo un bojā gājušo skaits. Tāpēc arī šī pastiprinātā kontrole ir arī uz šiem vājāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem,” stāsta Kurzemes Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds.

CSDD skaidro, ka katru gadu arvien vairāk cilvēku iegūst velosipēda braukšanas apliecību, un tas esot saistāms ar īstenotajām akcijām Latvijas skolās, kā arī policijas pastiprināti kontroli. Tomēr joprojām gados vecāki cilvēki tiesības kārto reti.

“Viņus var motivēt tikai tas, ja pastāv uzraudzība uz ceļa. Un, protams, arī mēs nodaļā jūtam, ja ir bijis kāds pašvaldības policijas vai Valsts policijas organizēts reids, kur ir uzraudzīti un pārbaudīti velobraucēji, cik velobraucējiem ir autovadītāja apliecība un cik varbūt nav apliecības, tad mēs redzam, ka nāk 50+, 60+, kuriem varbūt ir grūtības ar datoru, un kārto šo velo eksāmenu,” stāsta CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

“TV Kurzeme” aptaujātie velobraucēji bez vadītāja apliecībām uzskata, ka ceļu satiksmes noteikumus pārzina pietiekami, lai pārvietotos pilsētvidē, tomēr, ja policija viņus sodīs, tad arī kārtos tiesības. Tikmēr riteņbraucēji ar vadītāja apliecību zina stāstīt, tiesības iegūt neesot grūti un iegūtās zināšanas ievērojami uzlabo visu satiksmes dalībnieku drošību. 

“Pie sarkanās gaismas nebraukt, tik pie zaļās, pa labo pusi, gājēju pāreja ir gājēju pāreja. Lūk, luksofors deg, un vajag apstāties. Uz miliciju jāiet, lai nokārtotu tiesības, nu kur tad vēl...Uz miliciju,”  saka Irina, velobraucēja bez vadītāja apliecības.

“Katrs satiksmes dalībnieks, kas ir apmācīts, tas ir prieks un lepnums riteņbraucējiem un pārējiem autobraucējiem. Tas tikai atvieglos to dzīvi, bet, protams, vasarā jābūt uzmanīgiem tiem, kam ir tiesības, un tiem, kam nav tiesības,” saka Guntars, velobraucējs ar autovadītāja apliecību.

Velosipēda braukšanas eksāmenu bez maksas var nokārtot katru darba dienu jebkurā Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt