Sadaļas Sadaļas

Liepājā pakāpeniski atteiksies no papīra biļetēm sabiedriskajā transportā

Līdz šī gada beigām Liepājā varētu sākt testēt elektroniskās norēķināšanās sistēmu sabiedriskajā transportā. Pašvaldībai mērķa īstenošanai būs nepieciešami aptuveni 300 tūkstoši eiro. Plānots, ka elektroniskā norēķināšanas sistēma pilnībā jāievieš līdz 2023. gadam, kas atvieglos arī norēķināšanos cilvēkiem, kuriem ir paredzēti dažādi atvieglojumi.

Liepājā pakāpeniski atteiksies no papīra biļetēm sabiedriskajā transportāInga Ozola

Liepājā šobrīd papīra formātā biļetes var iegādāties aptuveni 70 tirdzniecības vietās, taču drīzumā tiks ieviesta jau elektroniskā norēķināšanās sistēma.

Liepājas sabiedriskajā transportā būs moderna norēķinu sistēma, uzsver Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (Latvijas Reģionu apvienība). Latvijā šāda norēķinu kārtība vēl tikai attīstās, tāpēc jārod jauns un mūsdienīgs risinājums, kas būtu izdevīgs visiem, spriež domes priekšsēdētājs.

„Kaut cik veiksmīgs modelis ir Jelgavā, bet tur tas bāzējas uz bankas karti un vienu banku, bet mēs gribējām, lai tas nebalstās uz vienu banku, bet ir universāls. Lai jebkura cilvēka norēķinu karte ir derīga. Un līdz ar to mēs strādājam roku rokā ar Autotransporta direkciju. Viņiem tie termiņi ir pagarināti jau divas reizes,” pastāstīja Vilnītis.

Liepājā ir tramvajs, lielie un mazie autobusi, taču nepieciešams, lai norēķinu kārtība visur ir vienāda, kā tas ir šobrīd ar biļetēm. Vienotas sistēmas ieviešana ļaušot daudz ērtāk identificēt tos cilvēkus, kuriem pienākas atvieglojumi.

„Ja šis modelis tiks sakārtots, tas būs universāls. Identificējot personu, uzreiz tiek piemērotas visas atlaides – skolēnu, ģimenes un citas,” norādīja domes priekšsēdētājs.

Šādas mūsdienīgas sistēmas ieviešana nebūt nav vienkārša, atzina Liepājas domes pārstāvis Mārtiņš Tīdens.

„Sistēmas komplicētība ir tajā, ka tai ir jāmāk piemērot valsts un pašvaldības noteiktie atvieglojumi. Šobrīd valsts pusē tiek izstrādāta platforma AVIS – tā ir vienotā atvieglojumu sistēma valstī, un arī Autotransporta direkcijai ir sava atvieglojumu sistēma, kas paredzēta cilvēkiem ar invaliditāti. Mūsu mērķis ir, lai cilvēki varētu ar telefonu, izmantojot pilsētas aplikāciju, kas drīzumā tiks palaista, kur būs maršruta plānotājs, varēs redzēt sabiedriskā transporta kustību. Lai to visu labi uztaisītu, ir nepieciešama specifikācijas izveide, un tad tiks sludināts iepirkums,” pastāstīja Tīdens.

Jaunā norēķinu sistēma tiks ieviesta pakāpeniski, pārliecinoties, kā tā strādā un kādi nepieciešami uzlabojumi.

Kā norēķināšanās notiks pārejas periodā un kā darbosies speciāli mobilajos tālruņos veidota liepājnieku aplikācija, skaidroja Liepājas Sabiedriskā transporta aģentūras direktors Olevs Zutis:

„Ar mobilo tālruni internetā varēs iegādāties sev vēlamo biļetes veidu, iekāpjot sabiedriskajā transportā, aktivizēt braucienu.

Tā pakāpeniski cilvēkiem, kuri lieto dažāda veida biļetes un atvieglojumus, viņiem būs viegli izmantot sabiedriskā transporta sistēmu. Pārejas periodā saglabāsies papīra formas biļetes, kuras lietosim tik ilgi, kamēr mēs sapratīsim, ka visas sabiedrības grupas ir apguvušas jauno sistēmu, tad mēs pilnībā atteiksimies no papīra biļetēm.”

Plānots, ka šī gada nogalē varētu notikt jaunās norēķinu sistēmas ieviešana, gala termiņš ir 2023. gads.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt