Dienas ziņas

Izbraukā Veckuldīgas pilskalnu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājā soda uzņēmumu par atkārtotu gaisa piesārņošanu

Liepājā ostas uzņēmumu pieķer atkārtotā gaisa piesārņošanā; brīdina cilvēkus ar elpceļu slimībām

Valsts vides dienests mēneša laikā sācis jau trešo administratīvā pārkāpuma procesu pret Liepājas ostas uzņēmumu ”Liepaja Bulk terminal”, kas, pārkraujot kravu, radījis putekļu piesārņojamu ārpus savas teritorijas. Balta pulvera kārta sedz netālu esošo mikrorajonu. Vides dienests brīdina vietējos iedzīvotājus, ka tas var radīt arī veselības traucējumus.

Liepājā putekļu kārta klāja daļu ostas teritorijas. Līdzīgi, bet mazākā apjomā arī  netālu no ostas esošo mikrorajonu. Iedzīvotāji satraukti par piesārņojumu un sūrojas, ka šī nav pirmā reize.

“Var mazgāt mašīnu 10 reizes. Es dzīvoju te. Jā, mums viss ir putekļains. Visi logi. Viss, viss, viss,” pastāstīja liepājniece Olga.

“Jā, jā. Mašīnas visas baltas paliek uz nakti. Ne jau katru dienu. Vējš tur pūš. Jāmazgā. Mazgāšana tagad astoņi eiro maksā,” sūrojās liepājnieks Aloizas.

Jau 1.martā Valsts vides dienests tiešsaistes kamerās Liepājas ostā novēroja pastiprinātu putēšanu, kas radās kukurūzas graudu iekraušanas laikā. Dienesta pārstāvji konstatējuši, ka neatļautais putekļu piesārņojums turpina izplatīties arī nākamajā dienā.

“Būtībā videi tas ilgtermiņā rada draudus, jo visi putekļi tomēr nokļūst atmosfērā, daļa no tiem atpakaļ uz zemes. Bet pēc tam tie putekļi, kas paliek atmosfērā, tie ir kā viens no faktoriem globālajai sasilšanai,” skaidroja Valsts vides dienesta Kurzemes reģionālās pārvaldes direktora pienākumu izpildītājs Ruslans Pečulis.

Atklāts, ka vainīgais ir uzņēmums ”Liepaja Bulk terminal”, kas jau iepriekš sodīts par līdzīgiem pārkāpumiem. Tagad sākti divi administratīvā pārkāpuma lietvedības procesi par katru dienu, kad novērots piesārņojums.  Maksimālais sods varētu būt pāris tūkstoši eiro, bet dienests vēl nav pieņēmis lēmumu par soda apmēru.

Vides dienestā atzina, ka šis piesārņojums var radīt veselības problēmas iedzīvotājiem. “Veseliem cilvēkiem nevajadzētu būt problēmām, bet

cilvēkiem ar elpceļu kādām slimībām varētu rasties elpošanas grūtības,” pastāstīja Pečulis.

Dienests pēc pārbaudēm lems par uzņēmuma piesārņojošās darbības atļauju un iespēju tam piemērot stingrākas vides aizsardzības prasības.

Uzņēmums vainu nenoliedz un sola situāciju risināt, piemēram, kuģus ar lielus putekļus radošām kravām pārvietojot tālāk no dzīvojamām mājām. “Jūs domājiet, ka es speciāli gribu, lai tas atkārtojas? Protams, ka mēs meklējam to risinājumu. Tāpēc arī domāsim, skatīsimies, kas būs turpmāk. Kādi būs vēja virzieni, ātrumi un kuru piestātni izmantot. Nu, teiksim, tas mums arī ir tāds pārsteigums, ka tā krava, kas atnāca ar kukurūzu, ir tik putoša,” sacīja “Liepaja Bulk terminal” valdes loceklis Juris Matvejevs.

Valsts vides dienests aicina iedzīvotājus ziņot par putekļu novērojumiem, kā arī vērsties pie vainīgā uzņēmuma, lai saņemtu kompensāciju par izdevumiem, kas radušies, piemēram, mazgājot automašīnas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti