Dienas ziņas

Mācās izgatavot saules paneļus

Dienas ziņas

Atjauno Aizputes luterāņu baznīcas jumtu

Starptautiskais šoudauna turnīrs Liepājā

Liepājā norisinās starptautiskais šoudauna turnīrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pasaulē un arī Latvijā arvien populārāka kļūst spēle redzes invalīdiem – šoudauns, kurā spēlētājiem jāpaļaujas tikai uz dzirdi. Liepājā jau otro reizi norisinās starptautiska līmeņa šoudauna sacensības, kurās šoreiz piedalās dalībnieki no 11 valstīm.      

Šoudaunu spēlē redzes invalīdi ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā un Cēsīs. Spēles galds aprīkots ar divām vārtu bedrītēm tā galos un centrālo aizslietni, kas novietots laukuma vidusdaļā, dažus centimetrus virs galda virsmas.

Šoudaunu spēlē ar necaurspīdīgām brillēm un skanošu bumbiņu, lai varētu noteikt tās virzienu, proti, spēlētājam jāpaļaujas tikai uz dzirdi.

Spēles mērķis ir ar lāpstiņu jeb raketi iesist bumbiņu pretinieka vārtos, sitot to pa galda virsmu.

 “Spēle ir ļoti aizraujoša, interesanta un asa. Tur, protams, ir zināmi noteikumi – nedrīkst iebraukt zonā, nedrīkst bumbiņu izsviest ārpus spēles laukuma. Ja spēles laikā bumbiņa tiek izmesta ārpus laukuma, tad ir punkts par labu pretiniekam,” stāstīja sacensību dalībnieks no Latvijas Aigars.

“Šo spēli spēlē tikai cilvēki ar redzes traucējumiem. Viņa ir specifiska. Principā, ja tu startē kādā Eiropas vai pasaules čempionātā, ir jāiziet ārstu komisija, kas sniedz atzinumu, ka esi atbilstošs šai cilvēku grupai, kuri spēlē šo spēli.

Šis sporta veids ir cēlies no rehabilitācijas. Divi kara veterāni no Kanādas izgudroja šo spēli 1965. gadā, ja nemaldos,” stāstīja turnīra organizētājs Raimonds Briežkalns.

Latvijā šoudaunu profesionāli spēlē tikai aptuveni 35 cilvēki, bet rehabilitācijas nolūkos viņu skaits noteikti esot vairāk, stāstīja turnīra organizētāji.

Šādas sacensības Liepājā notiek otro reizi, bet šoreiz spēlētāju skaits ir krietni lielāks. Kopumā startē 64 dalībnieki - 42 vīrieši un 22 sievietes no 11 valstīm. Tie ir spēlētāji ar atšķirīgu prasmju līmeni, tādēļ spēles gaidāmas interesantas un izaicinājumiem pilnas.

“Es šo spēli sāku spēlēt 2012. gadā, bet profesionālajā starptautiskajā komandā esmu gandrīz jau divus gadus. Šī ir mana pirmā reize šeit, un liekas, ka ļoti jauki cilvēki, ļoti labi rūpējas par mums,” atzina sacensību dalībnieks no Somijas Ollijs.

Sacensību dalībnieks no Polijas Adrians, kurš Latvijā ir pirmo reizi, atzina, ka “tā ir ļoti jauka. Šeit ir daudz jaunu un spēcīgu spēlētāju.”

Starptautiskā neredzīgo sporta federācija kā vienu no disciplīnām šo spēli nākotnē cer iekļaut arī paralimpiskajā olimpiādē. Un, kā stāstīja Raimonds Briežkalns, lai gan šoudauns Latvijā tikai tagad sāk iegūt popularitāti, tomēr arī olimpiādē varētu startēt mūsu valsts pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti