Nedzirdīgajiem

Dzīvojamo māju stāvoklis pasliktinās

Nedzirdīgajiem

Vai ES sniegtās iespējas palīdz laukiem?

Bērnunama audzēkņi dzīvos ģimeniskā vidē

Liepājā likvidēs bērnunamu, bet audzēkņus pārcels uz ģimeniskai videi tuvinātām dzīvesvietām

Liepājā plānots nākamgad likvidēt bērnunamu un tajā dzīvojošos 25 audzēkņus pārcelt uz jaunām - ģimeniskai videi tuvinātām dzīvesvietām. Jaunās ēkas plānots būvēt energoefektīvas, bet apkārtējo teritoriju labiekārtot.

Liepājā, Labraga ielā, jau vairāk nekā 30 gadus atrodas bērnunams, kas sākotnēji tika būvēts aptuveni 120 dažāda vecuma audzēkņiem. Kopš 2008. gada tur dzīvojošo bērnu skaits sāka samazināties, pateicoties audžuģimeņu kustībai un bāriņtiesas darbībai. Šobrīd bērnunamā dzīvo tikai 25 audzēkņi, līdz ar to ēkas uzturēšana prasa lielas izmaksas, tāpēc Liepājas domes pārstāvji pieņēma lēmumu īstenot deinstitucionalizācijas projektu.

“Sajūtas ir ļoti dažādas. Mums protams, ir žēl atstāt savas mājas, kur ir ierasta vide, bet es domāju, ka bērniem tas būs labi, jaunas mājas, jauna dzīve. Nebūsim arī ļoti daudz vienuviet, šeit mēs tomēr esam 25 bērni, tas arī ir daudz. Ģimeniska vide būtu: astoņi bērni un viena māja. Ēka tiešām ir liela, izmaksas ir dārgas, uz vienu bērnu tās ir pāri 1000 eiro un, lai nebūtu tik lielas izmaksas, mums ir kaut kas jādomā," norādīja Liepājas bērnunama vadītāja Ināra Roze.

Minētā projekta ietvaros Liepājā ir plānots būvēt divas mājas, kurās dzīvos 8 bērni līdz 15 gadu vecumam. Pašvaldība tam ir atvēlējusi divus zemes gabalus Kuldīgas ielā 20 un Salmu ielā 53, kur jau tagad norisinās projektēšanas darbi. Ēkas plānots būvēt energoefektīvas, apkārtējā teritorija tiks labiekārtota, un telpas būs iekārtotas tā, lai katrs bērns justos kā mājās, ģimeniskā vidē.

"Mums ir daudz diskusiju par to, ko darīt ar bērniem, kuriem ir virs 15 gadiem, tāpēc ir arī divi citi projekti. Piemēram, Ezerkrastā mēs plānojam izbūvēt Jauniešu māju, kas ir jau cita vecuma grupas jauniešiem. Deinstitucionālizācijas plāna ietvaros mums ir vēl viens projekts, kas ir Breikšu ielā, un tas savukārt palīdzēs bērniem, kuri atrodas dienas centrā," klāstīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Liepājas pašvaldība skaidro, ka galvenais projekta mērķis ir atdalīt bērnus pēc vecuma un interesēm. Tāpat plānots, ka zēni un meitenes dzīvos atsevišķi, savukārt pusaudži no 16 līdz 18 gadiem būs pietuvināti pieaugušo cilvēku dzīvei un mitināsies izremontētos dzīvokļos. Šogad plānots pabeigt tehniskā projekta izstrādi, un 2021. gada jūlijā audzēkņi varēs pārvākties uz jaunajām mājam. Savukārt pašreizējo bērnunama ēku pilsēta plāno izmantot  uzņemējdarbībai vai citiem mērķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt