Liepājā lielāko vēlētāju atbalstu ieguvusi «Liepājas partija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pašvaldību vēlēšanās Liepājā uzvarēja partija “Liepājas partija” liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati pēc balsu saskaitīšanas visos 20 iecirkņos.

“Liepājas partija” ieguva 41,19% atbalstu, otrajā vietā ierindojās politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība” ar 30,92%.

Partija “Saskaņa” ieguva 11,81% balsu, partiju apvienība “Kustība “Par!”/Jaunā Vienotība/Progresīvie” 6,01%, bet Nacionālā apvienība – 5,04%.

Kopumā Liepājā vēlēšanās piedalījās 13 413 balsstiesīgo jeb 28,84%.

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 20 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 20 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

6 vietas "LIEPĀJAS PARTIJA"
5 vietas Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība"
2 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
1 vieta "Kustība "Par!"", Jaunā VIENOTĪBA, "PROGRESĪVIE"
1 vieta Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

“Liepāja man šķita, ka mums bija jāuzvar,” Latvijas Televīzijai svētdienas, 6.jūnija, rītā sacīja "Latvijas Reģionu apvienības" (LRA) priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. Viņš klāstīja, ka saraksts kopā ar līdzšinējo mēru Jāni Vilnīti darbojies kā “fantastiskā komanda kāda mums ir bijusi”. Tomēr rezultātā partija zaudējusi par vienu vietu Liepājas partijai. LRA ņems vērā sabiedrības doto mandātu, kad sāksies sarunas par koalīcijas veidošanu. “Redzēsim, kurš būs mērs, vicemērs,” sacīja politiķis.

Uzvarētājpartijas "Liepājas partija" saraksta pirmais numurs Gunārs Ansiņš Latvijas Televīzijai sacīja drīzākajā laikā partija uzsāks sarunas par koalīcijas veidošanu. Viņš uzskata, ka pilsētā vairs nav nepieciešama līderu rotācija, kā tas bijis iepriekšējos gados starp Jāni Vilnīti un Uldi Sesku. Viņa partija ir gatava uzņemties vadību uz visiem četriem gadiem. Tas ir periods, kurā varot ko tiešām paveikt. 

Ansiņš sacīja, ka ar koalīcijas veidošanas sarunām tiks galā raiti, jo visus ievēlētos pazīst un tie esot "godājami cilvēki", savukārt "Liepājas partijai" esot pietiekama politiskā pieredze, lai ar to tiktu galā. 

 

KONTEKSTS:

5.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanas, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāte.

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Centrālā vēlēšanu komisija vērtēja, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanas aizritējušas bez starpgadījumiem. Savukārt policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti