Liepājā jaunajā bērnudārzā būs vieta 144 bērniem; rindu problēmu risinās daļēji

Spāru svētki gaidāmi jaunajam Liepājas bērnudārzam Liedaga ielā 6. Projekta būvniecības izmaksas pieaugušas par 650 tūkstošiem eiro un sasniedz 3,9 miljonus eiro ar PVN. Būvniecības projektu īsteno uzņēmums SIA "Merks". Pašlaik jau redzamas bērnudārza aprises, kur nākamgad vietas paredzētas 144 mazajiem liepājniekiem.

Liepājā jaunā bērnudārzā būs vieta 144 bērniem; rindu problēmu risinās daļēji
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Liepājā jauno bērnudārzu būvē pavisam netālu no jūras, blakus citām izglītības iestādēm un dzīvojamām mājām.

SIA "Merks" būvniecības vadītājs Gatis Bensons pastāstīja, ka, spītējot laika apstākļiem, darbs notiek raiti: "Uzsākām jūnijā, šobrīd esam jau izbūvējuši karkasu un sākas jumta darbi. Decembra beigās ēka būs noslēgta ar logiem un vitrīnām. Esam jau mēnesi "iedzinuši" pa priekšu. Nākamā gada maijā plānojam pabeigt būvniecību."

Tā būs mūsdienīga ēka ar lieliem logiem un plašām atvērtām telpām, kā arī dienas apgaismojumu, kas nāks no jumta, turpina būvdarbu vadītājs. "Būs diezgan moderns, ar lielām vitrīnām, jumtā būs daudz izgaismots būs, gaišs un silts. Nav pārāk liels, paredzēts 144 bērniem. Tas būs pirmais pilnīgi no jauna uzbūvētais bērnudārzs Liepājā kopš Padomju Savienības sabrukuma," pastāstīja Bensons.

Bērnudārza būvniecība Liepājā, Liedaga ielā 6

Liepājā rindu jautājums pirmsskolas izglītības iestādēs joprojām ir aktuāls. "Mums vēl joprojām ir nepietiekams vietu skaits pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs bērniem no 3 vai 1,5 gada vecuma, tas ir plašs diapazons. Lielā rinda ir 1282 bērni, bet tas tiešām ir no bērnu piedzimšanas līdz reģistrēšanai un uzņemšanai izglītības iestādē," pastāstīja Liepājas domes Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Tā saucamā akūtā rinda, kad bērns jau sasniedzis atbilstošu vecumu un bērnudārzs ir vajadzīgs nekavējoties, šo bērnu skaits sasniedz 248. Privātos bērnudārzus apmeklē 67 bērni. Liepājā darbojas arī aukļu dienests.

"Mājdārziņos ir apvienojušās vairākas aukles. Tas ir bērnu uzraudzības pakalpojums plašākam bērnu lokam – pieci bērni vienai auklei. Šogad ir līdzfinansējuma paaugstinājums, tagad tie ir 165 eiro. Protams, tas nav adekvāts mūsdienu izmaksām un izcenojumam, taču gribu vērst uzmanību uz to, kāda ir atšķirība: aukļu dienests neīsteno licenzētu izglītības programmu," skaidroja Niedre-Lathere.

Jaunā bērnudārza būvniecība Liepājā trūkstošo vietu skaita problemātiku risinās daļēji.

"Tur uzreiz ir plānotas 144 vietas, kas ir ievērojams lēciens, samazinot rindu.

Tas nav vienīgais projekts, bet tas ir projekts, ar ko mēs sākam. Situāciju uzlabojām jau pirms diviem gadiem, kad atvērām pirmsskolas izglītības iestādi "Prātnieks". Tad jau normalizējās akūtā rinda. Ja plānojam jaunajā mācību gadā atvērt Liedaga ielas iestādi, tad tas būs liels apjoms, kā samazināt esošo rindu," pastāstīja Izglītības pārvaldes vadītāja.

Līdzās jaunu objektu būvniecībai Liepājā tiek domāts par saturu. Šogad ieviesta jauna programma bērnudārzos, kas paredz padziļināti apgūt mūziku un mākslu bērniem no četru līdz sešu gadu vecumam sadarbībā ar Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu. To finansē pašvaldība, un apmācībā iesaistīti seši pedagogi.

Par jaunievedumu pastāstīja pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" vadītāja Sintija Pīrāga-Ivanovska: "Es jau esmu novērojusi bērnu vispārējo attīstību, izteiktu interesi par mūziku vai mākslu. Esmu dzirdējusi no skolotājiem, ka nekad skolotāja nebūtu pamanījusi, ka šis bērniņš ir tik ļoti tendēts uz mākslu vai mūziku. Esmu pateicīga pašvaldībai, ka tas tiek finansēts. Ne vienmēr vecāki var atļauties interešu izglītību. Ne vienmēr vecāki, ja ģimenē nav bijusi saistīta ar mūziku, zinātu, ka viņu bērns ir tik ļoti talantīgs mūzikā vai mākslā.''

2027.gadā Liepājā bijušās profesionālās izglītības iestādes vietā plāno veidot iespaidīgāku izglītības centru "Ukstiņš", kur paredzēts īstenot izglītības programmas no bērnudārza vecuma līdz pat senioriem. Pakāpeniski tiks īstenota programma, kas paredz plānveidīgi sakārtot esošo pirmsskolas iestāžu infrastruktūru.

Bērnudārza būvniecība Liepājā, Liedaga ielā 6

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti