Dienas ziņas

Pašvaldības cer uz valsts atbalstu

Dienas ziņas

Saslimušo saimnieku mājdzīvniekiem palīdzēs

Liepājā izstrādāta lietotne dāvināšanai

Liepājā izstrādāta mobilā lietotne dāvināšanai

Liepājā vairāki uzņēmēji un informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti izveidojuši mobilo lietotni, kurā Latvijas iedzīvotāji var ievietot informāciju par lietām, kas pašiem vairs nav vajadzīgas, bet būtu noderīgas citiem. Liels pieprasījums pašlaik ir pēc lietotiem datoriem, kas skolēniem vajadzīgi attālinātām mācībām. Sākotnēji lietotne bijusi plānota, lai rosinātu priekšmetu atkārtotu izmantošanu un tādējādi saudzētu vidi.

Bezmaksas mobilo lietotni, kurā var ievietot informāciju par dažādu priekšmetu dāvināšanu un apmaiņu, pie tās strādājošie liepājnieki bija paredzējuši nodot publiskai lietošanai Lielās talkas laikā, taču, Latvijā strauji mainoties ar koronavīrusa izplatību saistītajai situācijai, tā ikvienam pieejama jau tagad, dodot iespēju ievietot informāciju ne tikai par lietām, kas nepieciešamas vai kuras vēlas kādam uzdāvināt, bet arī piedāvājot savu palīdzību, piemēram, pārtikas piegādē cilvēkiem, kuri atrodas pašizolācijā.

“Ir šīs elektroniskās lietas, kas pašiem stāvēja neizmantotas, bet jau pirmajā vakarā viņas tika izķertas. Cilvēki gribēja braukt pāri visai Rīgai ar autobusu, tramvaju, lai tikai dabūtu. Tas bija vecs dators," pauda lietotnes “Giveazy” projekta vadītājs Ritvars Podziņš.

Lietotnes “Giveazy” veidotāji aicina cilvēkus neaizmirst par noteiktajiem drošības pasākumiem un lietas cits citam nodot, piemēram, ar pakomātu palīdzību vai kā citādi, iztiekot bez savstarpējas kontaktēšanās. Tāpat saņemto lietu vajadzētu apstrādāt ar dezinfekcijas līdzekli. Šobrīd jaunajā lietotnē jau reģistrējušies aptuveni 300 cilvēki, no kuriem lielākā daļa meklē kādu konkrētu lietu, nevis gatavi ko piedāvāt.

“Jau paredzējām, ka būs tādi, kas gatavi paņemt, bet atdot uzreiz negrib. Domājam par akcijām, sadarbību ar citām organizācijām. Ceram, ka šo pasākumu varēs tā pagriezt, ka cilvēki to izmantos ikdienā," sacīja Podziņš.

Lietotne izstrādāta tā, lai, skatoties sludinājumu, lietotāji uzreiz redzētu piedāvātā priekšmeta attālumu no savas atrašanās vietas. Tā pagaidām pieejama tikai latviešu valodā, taču izstrādātāji, kuru vidū ir gan portālā “draugiem.lv” kādreiz populārās spēles “Ferma” līdzautors Mārtiņš Īviņš, gan uzņēmējs Jānis Siliņš un citi programmētāji, šobrīd lietotni tulko arī krievu un angļu valodā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti