Dienas ziņas

Tukumā atklāj atbalsta centru Ukrainas bēgļiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sākas militārās mācības “Namejs 2022”

Liepājā ierodas liels skaits ASV militārās tehnikas vienību dalībai militārajās mācībās

Pirmdien, 18. aprīlī, Liepājā no ASV ostas Čārlstonas Dienvidkarolīnas štatā ieradās komercpārvadājumu kravas kuģis "ARC Defender", nogādājot vairāk nekā 350 ASV Bruņoto spēku militārās un atbalsta tehnikas līdzekļu, kas tuvākajās nedēļās piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās "Defender Europe 2022" Baltijas jūras reģiona un Austrumeiropas valstīs, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS).

Liepājas osta pirmo reizi tās vēsturē ir kļuvusi par galamērķi ASV armijas vienību transportēšanai pāri okeānam. ASV Bruņoto spēku ievērojama skaita modernas militārās tehnikas, tostarp velkamās artilērijas vienību un augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmu (HIMARS) nogādāšana Eiropā demonstrē ASV kā uzticamu stratēģiskās drošības partneri, kas nelokāmā apņēmībā ir gatavs un spējīgs garantēt alianses dalībvalstu aizsardzību Eiropā, norādīja NBS.

No ASV atvestās militārās tehnikas apakšvienību savietojamība ar citu alianses dalībvalstu bruņoto spēku vienībām tiks praktiski trenēta vairākos vienlaicīgos mācību vingrinājumos vairākās NATO dalībvalstīs Eiropā.

ASV militārās kravas ienākšana Liepājas ostā NBS personālam nodrošināja praktisku treniņu, veicot vienu no galvenajām uzņemošās valsts atbalsta funkcijām – RSOM (Reception Staging and Onward Movement). Šī kompleksā funkcija ietver ne tikai spēku uzņemšanu, bet arī to īslaicīgas uzturēšanās nodrošināšanu, sagatavošanu tālākai kustībai un spēku transportēšanu vai eskortēšanu līdz noteiktajiem galamērķiem.

ASV militārās tehnikas uzņemšanas operācijā, drošības, loģistikas un ikdienas nodrošinājuma, kā arī spēku pārvietošanas atbalsta pasākumos no NBS piedalījās Nodrošinājuma pavēlniecības Pārvietošanas koordinācijas centrs un 1. Reģionālais nodrošinājuma centrs, kā arī Jūras spēki, Militārā policija un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes karavīri un zemessargi. Latvijas karavīri un zemessargi īstenoja ostas operāciju un uzņemošās valsts atbalsta funkciju ciešā sadarbībā ar ASV Bruņoto spēku personālu.

Saskaņā ar mācību plānu maija sākumā ASV militārā tehnika no Liepājas ostas tiks pārvietota ar sauszemes transportu uz iepriekš noteiktām mācību norises vietām, bet jau vasaras sākumā līdz ar mācību noslēgumu visa šī tehnika tiks nogādāta pāri okeānam atpakaļ uz ASV.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijas teritorijā "Defender Europe 2022" plānotie vingrinājumi ir daļa no militāro mācību cikla "Namejs 2022" pavasara posma, kas norisināsies praktiski visu maiju un kurā apvienotas vēl četras starptautiskās mācības: "Knight Legion", "Swift Response", "Summer Shield", "Hedgehog", kā arī NBS taktiskā līmeņa militārās lauka mācības. "Namejs 2022" pavasara posma mācībās sabiedroto valstu kopējais personāla skaits būs aptuveni 3000, bet no NBS kopumā piedalīsies aptuveni 2700 karavīri un zemessargi.

NBS norādīja, ka mācības "Defender Europe 2022" ir iepriekš plānotas un notiek ASV armijas Eiropā un Āfrikā vadībā.

NBS atzīmēja arī, ka starptautisko militāro mācību regulārai norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai praktiski trenētu un stiprinātu NATO sauszemes, gaisa un jūras spēku vienību sadarbību stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī, demonstrējot kolektīvās aizsardzības spējas un kopīgu gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.

NBS atgādināja, ka mācību laikā līdz pat 27. maijam Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un Latgalē notiks Latvijas un sabiedroto valstu karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Militāro kolonnu pavadīšanu pa Latvijas autoceļiem nodrošina Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

Mācību uzdevumu ietvaros periodiski notiks arī dažādu militāro lidaparātu, tostarp kaujas helikopteru "AH-64 Apache" lidojumi Latvijas gaisa telpā, un šie lidojumi notiek atbilstoši Latvijas likumiem un normatīvajiem aktiem gaisa telpas izmantošanas jomā.

NBS aicina Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti