Liepājā gatavojas iespējamām saslimšanām ar koronavīrusu «Covid-19»

Ja būs nepieciešams, koronavīrusa "Covid-19" pacientus varētu uzņemt arī Liepājas reģionālā slimnīca – tā pēc Liepājas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēdes paziņoja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks. Par vīrusa izplatību pasaulē informētas arī skolas un citas iestādes, taču panika pilsētā netiek sēta un cilvēki notiekošo pārsvarā uztver mierīgi un par vīrusa specifiku aptaujātie iedzīvotāji ir informēti.

Liepājā gatavojas iespējamajām saslimšanām ar koronavīrusu «Covid-19»Inga Ozola
  Latvijas Radio sarunājas ar kādu pārdevēju Liepājas Pētertirgū. Viņš tirgo ķiplokus, dzērvenes un citus labumus. Pagaidām pieprasījuma pieaugumu pēc šiem produktiem viņš nav izjutis, taču dzirdējis, ka veikalos un aptiekās izpirktas maskas.

   

  Latvijas Radio aptaujāja arī vairākus citus liepājniekus, lai uzzinātu, kā viņi uztvēruši vīrusa izplatību pasaulē.

  • "Pašu interesēs ir jāizsargājas, manējie nekur nebraukā, pati arī ne.  Tā redz ir, ka no turienes viss nāk. (..) Maskas nav, pārtiku es importa nepērku, pašu līdzekļus lietoju – ķiplokus, dzērvenes," stāstīja kāda kundze.
  • "Maskas, es domāju, neko nedod. Cik ir dzirdēts, vīruss var iekļūt caur acu āboliem, gļotādām.  Tāpat kā ar cita veida gripas vīrusu," sacīja vēl viena liepājniece.
  • "Tā lidošana laikam jāapstādina, lidot bail, jā," sprieda vēl viena Liepājas iedzīvotāja.

  Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks skaidroja, ka nepieciešamības gadījumā arī Liepājā varētu uzņemt pacientus.

  "Liepājas reģionālā slimnīcā ir izstrādāts algoritms, kā rīkoties gadījumā, ja šādi pacienti ieradīsies slimnīcā.

  Protams, ir iegādāti papildu palīglīdzekļi, lai  mēs būtu gatavi šādai situācijai. Atsevišķi boksi ir gan bērnu, gan intensīvās terapijas, gan terapijas nodaļā ar infekcijas slimību paredzētām gultām. Ja būs nepieciešams, visa Iekšējo slimību nodaļa ar 34 gultasvietām tiks atvēlēta šādiem pacientiem," klāstīja Striks.

  Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova skaidroja, kas situācija apspriesta Liepājas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēdē. Par darbībām, kas veicamas, ģimenes ārsti, skolas un citi ir informēti.

  "Primārā profilakse ir veikta. Visu informāciju izplata Slimību profilakses un informācijas centrs, kura ziņotajam būtu arī jāseko. Informācija pieejama mājaslapā. Vēlreiz atgādinām, ka cilvēkiem simptomu gadījumā ir jāzvana uz tālruni 113, nevis jādodas pie ģimenes ārsta vai kur citur," teica Tolmačova.

  Liepājas reģionālās slimnīcas vadītājs Striks norādīja, ka pirmie 100 pacienti Latvijā, ja tādi būs, vienalga tiks nogādāti Rīgā. 

  KONTEKSTS:

  Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

  Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts visās Latvijas kaimiņvalstīs – sākotnēji Krievijā, tad 27.februārī Igaunijā, bet 28.februārī arī Lietuvā un Baltkrievijā. Pirmdien, 2. martā, Latvijā apstiprināts pirmais koronavīrusa gadījums. Saslimusi kāda Rīgā dzīvojoša sieviete, kura nesen kopā ar ģimeni atgriezusies no ceļojuma Itālijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti