Ārpus Rīgas

Rēzeknes novadā 25 pagastu vietā turpmāk būs četras pagastu apvienības

Ārpus Rīgas

LLKC pārstāvis Raimonds Bērmanis par Lielo meža īpašnieku konferenci

Liepājas domē gaidāma pilsētas mēra maiņa

Liepājā gaida domes vadītāju rotāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šajā ceturtdienā Liepājas domes sēdē gaidāma pilsētas mēru rotācija. To paredz 2017. gadā Liepājas partijas un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) noslēgtā vienošanās. Rotācijai bija jānotiek pēc Saeimas vēlēšanām, kad Uldis Sesks (Liepājas partija) savu mēra krēslu atvēlētu Latvijas Reģionu apvienības pārstāvim, iespējams, Liepājas domes deputātam Jānim Vilnītim (LRA). Par savu pilnvaru izbeigšanos mēra amatā Uldis Sesks paziņoja simtgades pasākumā Liepājā, tikmēr Jānis Vilnītis pirms gaidāmas domes sēdes 22. novembrī no plašākiem komentāriem par mēru rotāciju atturējās.

„Kā jau esmu teicis iepriekš, pavisam drīz grasos atstāt domes priekšsēdētāja amatu, un šī ir iespēja jums visiem pateikt paldies. Paldies, ka esam kopā strādājuši, kopā Liepāju veidojuši tādu, kāda tā ir šodien. Ar nākamo domes sēdi manas pilnvaras izbeidzas.” - Par atkāpšanos no mēra amata Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks publiski paziņoja valsts simtgadei veltītajā pasākumā koncertzālē „Lielais dzintars”, kur bija pulcējušies pašvaldības darbinieki, uzņēmēji un citu nozaru aicinātie viesi. Pasākuma laikā domes priekšsēdētājs mudināja atskatīties 20 gadus senā vēsturē, kā no autosportista un uzņēmēja kļuvis par pilsētas galvu un to, kāda postaža pilsētā valdījusi pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

Pasākumā demonstrētajā videomateriālā bija redzami un dzirdami Liepājas televīzijas veidotie videosižeti - parādu dēļ atslēgta apkure, nav ūdens, pie brīvkrāniem veidojas rindas, - tas ir kas neiedomājams 2018. gadā.

„Pēdējais pusotrs gads šajā domes sasaukumā man pašam ir licis pārdomāt, kā man ir gājis, ar ko esmu sācis, ko esmu mācījies, ko galu galā esmu paveicis. Martā man apritēja ļoti simboliska jubileja – 21 gads kopš esmu politikā un mēra amatā,” sacīja Sesks.

Latvijas Radio aptaujātie liepājnieki pauž dažādus viedokļus par mēra vadītās domes paveikto pilsētā, norādot gan uz labiem darbiem, gan nepadarītiem.

Daudz sasniegts sporta nozarē un sakārtojot ielas, bet vēsturiskās koka apbūves saglabāšanai pastiprināta uzmanība pievērsta tikai pēdējo gadu laikā. Galvenokārt Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska vadītās domes darbu iedzīvotāji vērtē atzinīgi, minot, piemēram, ka ir aktīva kultūras dzīve, pilsēta skaista un sakārtota.

Tikmēr par mēru rotāciju ir vairāk jautājumu nekā atbilžu.

Liepājas domes deputāts un iespējamais mēra kandidāts Jānis Vilnītis no komentāriem pirms notikušās domes sēdes atturējās, sakot, ka daudz kas var mainīties un izteikumi pirms domes sēdes būtu nevietā. Vilnītis, gatavojoties mēra rotācijai, jau laikus atteicies no valdes priekšsēdētāja amata A/S „Liepājas papīrs” un no pienākumiem Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā. Laikraksta „Kurzemes Vārds” žurnāliste Nora Driķe, kura ikdienā seko līdzi norisēm Liepājas domē, pieļauj iespēju, ka mēra rotācija nemazinās pašreizējo domes deputātu spēju strādāt pilsētas labā un turpinās iesāktos projektus, neraugoties uz dažādiem minējumiem par politiskās ietekmes zaudēšanu valdībā, turklāt jaunās valdības joprojām nav, Saeimā neiekļuva arī LRA. Kā zināms, Liepājas partija sadarbojās ar Zaļo un Zemnieku savienību.

„Manuprāt, tam, ko mēs redzam vai ko mēs ieraudzīsim Liepājas domē, vajadzētu apliecināt to, ka šī koalīcija, kuru veido Liepājas partija un LRA, ir nolēmusi, ka koalīcija saglabāsies. Pirms pāris nedēļām, gaidot šo notikumu, es apjautāju vairākus deputātus, kuri man to apliecināja.

Visu cieņu domes vadībai, kura spēj saglabāt pilsētā stabilitāti,'' saka Nora Driķe.

No plašākiem komentāriem par gaidāmo mēru rotāciju, kas gaidāma 22. novembra domes sēdē, atturējās arī pašreizējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, solot sniegt atbildes uz jautājumiem pēc domes sēdes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti