Liepājā divos uzņēmumos piesavinās iedzīvotāju samaksāto par komunālajiem pakalpojumiem

Liepājas prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis, kurš bijis valdes loceklis divos namu apsaimniekošanas uzņēmumos. Viņam inkriminē par dzīvokļu komunālajiem pakalpojumiem samaksātās iedzīvotāju naudas piesavināšanos lielā apmērā.

Prokuratūra neatklāj ne apsūdzētā vārdu,  ne uzņēmumu nosaukumus, bet norāda, ka vīrietis ir atbildīgs darbinieks divos uzņēmumos, kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, un ēku uzturēšanu. Viņam uzņēmumos ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, un tiesības rīkoties ar uzņēmuma mantu un finanšu līdzekļiem. 

Atbilstoši noslēgto pārvaldīšanas līgumu nosacījumiem dzīvokļu īpašnieki norēķinājās ar apsaimniekotāju par saņemtajiem komunālajiem pakalpojumiem. Apsūdzētais ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, bez tiesiska pamata un pretēji apsaimniekojamo māju dzīvokļu īpašnieku interesēm, viņa pārziņā esošos dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku kopībām piederošos naudas līdzekļus neizlietoja paredzētajiem mērķiem.

Saņemtos maksājumus un sociālos pabalstus par komunālajiem pakalpojumiem pilnā apjomā vīrietis nepārskaitīja tālāk komunālo pakalpojumu sniedzējiem, bet, mantkārīgu tieksmju vadīts, piesavinājās, izmantojot tos pēc saviem ieskatiem.

Tādā veidā apsūdzētais prettiesiski ieguva viņa pārziņā esošos svešus naudas līdzekļus par kopējo summu vairāk nekā 190 464 eiro.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, un par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu,  ja tas darīts mantkārīgā nolūkā.

Lieta izskatīšanai nodota Liepājas tiesai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt