Dienas ziņas

Iecavas iedzīvotāji – pret šautuves izveidi

Dienas ziņas

Francijā policisti protestē pret apsūdzībām rasismā

Liepājā darbu sāks atskurbtuve

Liepājā darbu sāks jauna atskurbtuve

Liepājas centrā šomēnes tiks atvērta jauna atskurbtuve, kuru vadīs biedrība “Fonds “Agape''”, kas uzvarēja pašvaldības izsludinātajā iepirkuma konkursā par atskurbtuves pakalpojuma nodrošināšanu.

Pēc tam, kad atskurbtuves vairs nedrīkstēja darboties policijas telpās, vairākām pilsētām radās lielas problēmas, kur nogādāt alkohola reibumā esošās personas.  Līdz šim cilvēki tika nogādāti viņu dzīvesvietā vai arī slimnīcā.

Gadiem ilgi Liepājā personas, kuras sabiedriskās vietās atradās alkohola reibumā, tika nogādātas pašvaldības policijā esošā īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, taču pērnā gada aprīlī Latvijā tika pieņemti grozījumi likumā “Par policiju”, kas to darīt aizliedza.

Līdz ar to jau vairāk nekā gadu policija šādas personas nogādā viņu dzīvesvietā vai slimnīcā, kur nereti pret to iebilda citi pacienti, jo viņiem nācās ar atvestajiem uzturēties vienā telpā.

Lai veicinātu atskurbtuves izveidi pilsētā, Liepājas pašvaldība martā  izsludināja iepirkuma konkursu, kuram pieteicās tikai viens pretendents – biedrība “Fonds “Agape”'', kas jau vairākus gadus palīdz trūcīgiem un sociāli neaizsargātiem cilvēkiem.

“Tas atbilst visām uzstādītajām iepirkuma prasībām, kas mums bija ieliktas iepirkumā, un pašreiz gaidām, kad varēs noslēgt līgumu. SIA “Agape” vēl ir jāsakārto lietas ar pašreizējo ēkas īpašnieku,” skaidroja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos Didizs Jēriņš.

Topošās atskurbtuves ēkas īpašnieks ir VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, un, kā stāsta biedrības “Fonds ''Agape”'' pārstāvji, vēl ir nepieciešams laiks, lai sakārtotu gan telpas, gan juridiskos jautājumus, un tikai tad tiks noslēgts līgums uz pieciem gadiem.

Plānots, ka atskurbtuvē diennakts laikā vienlaikus varēs uzturēties līdz 20 iereibušas personas. Sievietes un vīrieši tiks izvietoti atsevišķi, katram tur nokļuvušajam būs pieejamas tīras drēbes, silts ēdiens un higiēnas lietas.

“Mēs vēlamies lauzt izveidojušos stereotipu par atskurbtuvēm. Cilvēkiem jāsaprot, ka te neviens netiks ieslēgts kamerās, netiks aizvainots. Te strādās dežuranti, sanitāri, mūsu mācītājs, jurists un mediķis,” stāstīja biedrības “Fonds “Agape”” direktore  Marina Čarkviani.

Liepājas pašvaldības policija informēja, ka pēdējos gados Liepājā sabiedriskās vietās aizturēto alkohola reibumā esošo cilvēku skaits esot samazinājies gandrīz uz pusi, dienā tās ir aptuveni četras līdz piecas personas, nereti vienas un tās pašas.

“Ja ir atskurbtuve, tas ir ļoti labi, jo vismaz tad ir personas, kas uzrauga šo procesu, un, ja rodas kādas veselības problēmas, var nekavējoties rīkoties,” norādīja Liepājas pašvaldības policijas Analītiskās nodaļas priekšnieks Kaspars Vārpiņš.

Liepājas pašvaldība atskurbtuves pakalpojumu nodrošināšanai gadā plāno tērēt aptuveni 80 tūkstošus eiro, kas arī ir biedrības prasītā summa. Pašvaldība neapmaksās, piemēram, ēkas un telpu remontu, komunālos maksājumus un mēbeļu iegādi.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti