Sadaļas Sadaļas

Liepājā cīņa par mēra krēslu kļūst arvien spraigāka

Liepājā cīņa par mēra krēslu kļūst arvien spraigāka, to šodien pierādījušas pirmās sarunas ar domē iekļuvušajām partijām. Pie varas esošā Liepājas partija, kas vēlēšanas ieguva septiņas vietas domē, šodien tikās gan ar sīvākajiem konkurentiem - Reformu partiju, gan „Saskaņas centru”.

Ja „Saskaņas centrs” kā problēmu saskata tikai atšķirīgos viedokļus programmās, tad Reformu partijai ir ultimāts - koalīciju iespējams veidot tikai tad, ja mēra krēslā vairs nesēžas Uldis Sesks.

Ulda Seska pārstāvētā Liepājas partija saņēmusi vislielāko vēlētāju atbalstu, taču septiņas vietas domē neļauj izveidot koalīciju, līdz ar to jau sākušās sarunas par koalīcijas veidošanu ar Reformu partiju un „Saskaņas centru”, tās komentē Uldis Sesks.

” Pirmās sarunas ir pierādījušas, ka nebūs viegli saskaņot visus programmatiskos uzstādījumus. Mēs esam izveidojuši Liepājas partijas programmu salīdzinājumu gan Reformu partiju, gan ar „Saskaņas centru”. Ir dažādi tie skatījumi uz vairāku lietu risinājumiem,” stāsta Sesks.

Visnepārvaramākais šķērslis ir kāds cits - Reformu partijas, Ulda Seska vārdiem sakot, ultimāta formā izteiktais uzstādījums par mēra amatu, kurā nevēlas redzēt Sesku.

”Ko tad man ar šādu ultimātu darīt? Mēs to izvērtēsim partijā. Redzēsim, ko partija biedri par to teiks. Es Vilnīti aicinu uz konstruktīviem darbiem. Esam paklausījušies, pārjautājuši, kas ar to ir domāts, ko tad Sesks drīkst darīt, ja viņš nedrīkst būt domes priekšsēdētājs,” par neskaidrībām saka Sesks.

Reformu partija šajās vēlēšanās izrādījusies sīvs konkurents pie varas esošajai Liepājas partijai, jo domē izdevies iegūt piecas vietas, turklāt plusiņu Vilnītim ir vairāk nekā Seskam.

Reformu partija ar Liepājas partiju tikās ārpus domes telpām. Reformu partijas Liepājas nodaļas līderis, partijas mēra kandidāts un pašreizējais Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis norādīja, ka šīs sarunas nevar notikt kā pieņemšanā pie Seska. Viņš uzsvēra, ka nav novilktas nekādas sarkanas līnijas un mēra krēsls nav ultimāts. Tās ir tikai solītās pārmaiņas vēlētājiem: ”Manuprāt ir ļoti loģiski, ka mēs sakām, ka mēs varam strādāt ar Liepājas partiju, taču šīs pārmaiņas jāiedvesmo citam cilvēkam. Tas nebūtu jādara tam, kurš 16 gadus jau strādājis, bet cilvēkam, kurš nāk un sevi no jauna pierāda. Jā, es varu apstiprināt, ka šādā gadījumā es esmu gatavs atkāpties pats un virzīt citu cilvēku.”

Vēlēšanu rezultātu gaidīšanas naktī Jānis Vilnītis kā alternatīvu sev un Seskam jau minējis Uldi Hmieļevski. Tikmēr trīs deputātu vietas ieguvušais „Saskaņas centrs” ar Liepājas partiju tikās tieši Liepājas domē, Rožu ielā, tātad vietā, kur nu jau četrus sasaukumus mēra krēsla atrodas Uldis Sesks. „Saskaņas centrs”, kā jau iepriekš intervijā Latvijas Radio norādīja Jurijs Hadarovičs, ir gatavs draudzēties ar visiem, piebilstot, ka domstarpības ir, piemēram, par sabiedriskā transporta organizēšanu un citiem jautājumiem: ”Tā bija pirmā tikšanās, mēs tikai paklausījāmies, ko viņi saka, mēs izteicām savu viedokli. Mūsu galvenais mērķis ir izpildīt vēlētājiem dotos solījumus.”

Uldis Sesks atzina, ka sadarbībā ar Reformu partiju traucējošais faktors ir personiskās ambīcijas un tiltu dedzināšanu. Ar Vilnīti ir strādāts kopā ne tikai domē, spriež Sesks, bet „Saskaņas centrs” nav bijis koalīcijā, līdz ar to nav tik informēts par attiecībām, tāpēc - ja nāktos kopā strādāt, vai būtu iespējams turpmāk sastrādāties? - ir neatbildēts jautājums.

Reformu partijas sarunas ar „Saskaņas centru” gaidāmas ceturtdien, bet vēlreiz visas partijas, lai apspriestu koalīcijas veidošanu, pulcēsies piektdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt