Liepājā būvē dzīvojamo māju bez vecāku gādības palikušiem bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Liepājā būvē dzīvojamo māju bērniem, kuri līdz šim atradās Liepājas bērnunamā. Novembra vidū ēkai ielikts pamatakmens. Jaunā māja paredzēta astoņiem bez vecāku gādības palikušajiem bērniem līdz 15 gadu vecumam. Savukārt bijušā Liepājas Bērnu nama ēka pārtaps par pansionātu un nonāks privātā pārvaldījumā.

Liepājā būvē dzīvojamo māju bez vecāku gādības palikušiem bērniem
00:00 / 03:48
Lejuplādēt
Liepājas Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska uzsvēra, ka dzīvojamā māja bērniem nebūs vienkārša būve, tā būs māja ar iespējami pietuvinātu ģimenisku vidi. Pašlaik Liepājā bērnunamā dzīvo 23 bērni, kuriem arī tiek veidota jaunā infrastruktūra, kas vairāk būs pietuvināta ģimeniskai videi.

 

Jaunā ēku Salmu ielā 53 ir paredzēta astoņiem bērniem vecumā no 4 līdz 15 gadiem. "Māja ir apmēram 200 kvadrātmetrus plaša, ar plašu viesistabu, veļas telpa. Plānotas četras istabas – katrā pa diviem bērniem (..)," klāstīja Krasovska, norādot, ka tāpat plānots labiekārtots pagalmu ar dažādiem rīkiem aktivitātēm.

Ja mazākiem bērniem izdodas atrast audžuģimenes, tad nākas vairāk domāt par pusaudžiem vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Tāpēc tiek veidota jauniešu māja, pielāgojot tam 200 kvadrātmetrus lielu dzīvokli Liepājā.

Tikmēr bijušā bērna nama ēka pārtaps par pansionātu, kas pilsētā bijis nepieciešams,

uzsvēra Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Kādreiz ēka, kas būvēta padomju laikā, bija plānota vairāk nekā 100 bērniem. 

Bērnu nama pārmaiņas nav vienīgais projekts, kas tiek īstenots pašvaldībā un saistīts ar deinstitucionalizāciju. Proti, dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem plānots ierīkot specializētās darbnīcas, kurās apmēram 20 personas varēs apgūt un veikt dažādus darbus, piemēram, liet sveces.

Tāpat 16 personām ar garīgās attīstības traucējumiem plānots ierīkot dzīvokļus, klāstīja Ansiņš.

Kopumā no Eiropas Savienības fondiem deinstitucionalizācijas projekta īstenošanai un infrastruktūras izveidošanai plānots izmantot aptuveni 2,6 miljonus eiro.

Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu ceturto gadu piedalās deinstitucionalizācijas projektā "Kurzeme visiem" īstenošanā. Kopumā šajā procesā ir iesaistīti 150 Liepājas iedzīvotāji, bērni ar funkcionāliem traucējumiem, personas ar garīga rakstura traucējumiem un bērnunama bērni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti