Dienas ziņas

Kārsavā uzlabo apstākļus PII

Dienas ziņas

Limbažu sākumskolā mācīs pēc jaunām metodēm

Liepājā palielinās NĪN likmi

Liepājā būtiski palielinās nodokli «tukšiem mājokļiem»

Liepājā plāno no nākamā gada palielināt nekustamā īpašuma nodokļa likmi no pašreizējiem 0,2% no kadastrālās vērtības līdz 1,5% tiem dzīvokļiem un dzīvojamām mājām, kurās nav deklarēta neviena persona. Tā iecerēts veicināt iedzīvotāju deklarēšanos un būvniecības dokumentācijas sakārtošanu.

Pašlaik konstatēts, ka dzīvojamos objektos, kuros neviens nav deklarēts, tomēr dzīvo cilvēki, kuri lieto mājas kopējos pakalpojumus.        

Liepājā kopumā ir aptuveni 30 000 mājokļu, kas pieder fiziskām personām. No tiem 5146 objektos nav deklarēta neviena persona.

Daļa no tiem pieder ārvalstniekiem, mākleriem vai arī personām, kuras deklarētas ārpus Liepājas. Lielākoties tie ir īres dzīvokļi, apartamenti un mājokļi, kas tiek turēti pārdošanai, kā arī cita veida peļņas gūšanai. 

“Caur šo nodokļu politiku stimulēt iedzīvotāju deklarēšanos Liepājā, tas būtu viens mērķis, jo, kā zināms, Liepājas ienākumi rēķinās no tā, cik Liepājā ir deklarēti cilvēki,” norādīja Liepājas domes izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Nekustamā īpašuma nodokļa likmi 1,5 % apmērā no kadastrālās vērtības piemēros arī  dzīvojamām mājām neatkarīgi no tā, vai tās ir vai nav sadalītas dzīvokļu īpašumos.

Ja īres dzīvoklī neviens nav deklarējies, bet tajā faktiski dzīvo un turpina lietot kopējos mājas pakalpojumus, piemēram, atkritumu izvešanu vai sētnieka pakalpojumus, tas nav godīgi pret pārējiem mājas iemītniekiem, kuriem papildus saviem rēķiniem ir jāsedz šī starpība, pamato pašvaldība.

“Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas formula ir tāda, ka rēķina no dzīvoklī deklarēto personu skaita. Ja mājā ir vairāki šādi tukši dzīvokļi, tad par viņiem neko nerēķina, un līdz ar to tas tiešām gulstas uz pārējiem iedzīvotājiem,” skaidroja Fricbergs.

Pēc Fricberga teiktā, dati par deklarētajām personām šajos objektos tiks fiksēti 2018. gada 1. janvārī. Tādēļ iedzīvotājiem jāpaspēj sakārtot ar dzīvesvietas deklarēšanu saistītos jautājumus līdz šī gada beigām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt