Ārpus Rīgas

Atkritumu apsaimniekošanu Daugavpilī pārņem pašvaldība

Ārpus Rīgas

Madonas pasažieru pārvadātājs gatavs atstāt tirgu

Liepājā piedāvās atelpas brīdi ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām

Liepājā piedāvās atelpas brīdi ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Baltijas rehabilitācijas centrs, ko pavisam nesen Liepājā izveidojusi biedrība "Dižvanagi", sāks piedāvāt pakalpojumu – atelpas brīdis ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Tā būs iespēja bērniem kādu laiku atrasties speciālistu aprūpē, tikmēr vecāki varēs būt brīvāki un izmantot šo laiku sev. Projektu "Kurzeme visiem" īsteno Kurzemes plānošanas reģions, piesaistot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu.

Baltijas rehabilitācijas centrs ir savas darbības pirmsākumos, bet jau šobrīd tajā ir piemērotas telpas dažādu augstvērtīgu pakalpojumu sniegšanai bērniem ar īpašām vajadzībām. Pirmkārt, tā ir profesionāļu komanda, kas spēj strādāt ar ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, teica biedrības "Dižvanagi” vadītāja Ilze Durņeva.

"Pagaidām mēs esam telpās, kas ir tikai pagaidām, tās vēl nav atvērtas pilnībā. Bet notiek sagatavošanās darbi, mēs paši sevi iepazīstam, mēs testējam speciālistus. Notiek speciālistu apmācības. Skatīsimies, kā mēs to visu varam saorganizēt un strukturizēt šeit. Tam arī ir vajadzīgs laiks. Ir ļoti labi - kamēr mēs kārtojam birokrātiskās lietas, mēs arī paralēli kārtojam to mūsu darbu, kā mēs strādāsim," sacīja Durņeva.

Atelpas brīža pakalpojuma sniegšana biedrībā "Dižvanagi" tiks piedāvāta Kurzemes plānošanas reģiona projektā "Kurzeme visiem". Zināms, ka pirmās būs ģimenes no Talsiem, kam būs šāda iespēja. Tuvākā nākotnē pakalpojumi būs pieejami arī Liepājas ģimenēm.

Liepājas Sociālā dienesta vadītāja Iveta Bartkeviča stāsta, ka pagājušā gadā vienošanos par piedalīšanos projektā noslēdza arī Liepājas pašvaldība. Darbības virzieni projektā "Kurzeme visiem" ir ļoti plaši.

"Katrā no Latvijas reģioniem šāds projekts tiek realizēts, kas ir virzīts uz deinstitualizācijas procesu, kur ir vairākas mērķa grupas. Pirmkārt, tās ir pieaugušas personas ar garīga rakstura traucējumiem, kuras ir vai nu nonākušas sociālās aprūpes centrā vai ir risks tur nonākt. Tātad šīm personām tiek izvērtētas vajadzības un tiks piedāvāti pakalpojumi. Otrā grupa ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs un kuriem arī tiks nodrošināti dažāda veida pakalpojumi un izvērtētas viņu vajadzības. Trešā grupa ir ārpusģimenes aprūpē esošie bērni, kas dzīvo bērnunamos un aprūpes iestādēs kopumā," stāstīja Bartkeviča.

Šajā projektā atelpas brīža pakalpojums ģimenēm būs pieejams 30 dienas gadā. Iepirkumā pagājušā gadā "Dižvanagi" vēl nevarēja pretendēt, tāpēc Liepājas Sociālais dienests slēdza pakalpojumi līgumus ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un biedrību "Cerību spārni" Siguldas novadā. Latvijā šobrīd tas ir pilotprojekts, ko atbalsta ES.

"Ir šis pakalpojums "Atelpas brīdis", uz kuru var pretendēt ģimenes, kurās ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem un noteikta invaliditāte, un kuriem arī ir noteikts īpašās kopšanas pabalsts, kas nozīmē, ka šie bērniņi tiešām ir smagi [slimi]," teica Bartkeviča.

"Atelpas brīža" pakalpojums  ģimenēm ir ļoti nozīmīgs, spriež Durņeva no biedrības "Dižvanagi", jo bērns ar smagām saslimšanām nozīmē arī celšanos vairākas reizes naktī un citas grūtības ikdienā, par kurām nevar iedomāties vesela bērna vecāki.

"Tā praktiski ir kā viesnīca bērnam ar īpašām vajadzībām. Viņi jūtas kā kūrortā, bet tajā pašā laikā ar viņiem strādā pedagogs. Gleznojam, uz jūru ejam," teica Durņeva. "Un svaigs gaiss mums ir vajadzīgs, jo īstenībā viņi ļoti daudz sēž slēgtās telpās, pie datora."

Biedrība „Dižvanagi” pavisam nesen ir saņēmusi arī Liepājas tulkošanas biroja "Valodu vēstniecība" labdarības dāvanu – īpašu iekārtu, kas ģenerē balsi ar skatiena navigācijas palīdzību. Tās galvenais mērķis ir sniegt iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri nerunā, veidot saziņu ar apkārtējo pasauli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti