Dienas ziņas

Saldū aizvadīta akcija «Dzīvo vesels!»

Dienas ziņas

Upeņu audzētāji apvienojas kooperatīvā

Bērniem rinda pie zobārsta līdz diviem gadiem

Liepājā bērniem divus gadus jāgaida rindā pie valsts apmaksāta zobārsta

Liepājā vairāk nekā 2 000 bērniem divus gadus ilgi jāgaida rindā pie valsts apmaksāta zobārsta. Lai gan pagājušā gadā šo problēmu mēģināja risināt ar lauku reģioniem paredzēto mobilo stomatoloģijas kabinetu palīdzību, tomēr speciālistu trūkumu tas nekompensēja. Piektdien, 29. martā, vizītē Liepājā ieradās veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!"), lai ar pašvaldības vadību pārrunātu ārstniecības iespējas pilsētā. Viņa atzina, ka ātru risinājumu problēmai neredz.

Veselības ministre skaidroja, ka šobrīd no valsts puses ir palielināta samaksa par bērnu higiēnistu pakalpojumiem, un esot jau ziņas, ka tas devis pozitīvu rezultātu bērnu mutes higiēnas jomā, tomēr vēl joprojām atvērts ir jautājums par zobu labošanas iespējām.

Kā viens no risinājumiem idejas līmenī ir līdzfinansējums no valsts budžeta par vizīti pie privātajiem stomatologiem.

"Ja situācija ir tik akūta, tad, iespējams, arī tādi pagaidu risinājumi noder. Un, ja mēs nevaram valsts apmaksāt pilnu šo privātā pakalpojuma summu, tad varbūt mēs tomēr varam runāt par to, ka tas ir tāds noteikta apmēra "vaučers", kas tomēr atvieglo ģimenei to finansiālo izdevumu slogu. Šis būtu viena pētījuma vērts, kāpēc tieši Liepājā zobārsti nevēlas strādāt ar bērniem," teica ministre.

Liepājā šobrīd ir tikai trīs valsts apmaksātie bērnu zobārsti, kuri paralēli pieņem arī pieaugušos pacientus. Līdz ar to rindas virzība ir ļoti lēna un pieraksts jāgaida pat līdz diviem gadiem.

Kā uzsver pašvaldība un paši stomatologi, šo problēmu atrisināt varētu 3–5 jauni speciālisti pilsētā,

tāpēc ir uzrunāti Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zobārstniecības fakultātes vecāko kursu studenti, un daži jau izteikuši vēlmi šovasar praksi aizvadīt Liepājā.

"Tas progress nevar būt ātrs, un es nevaru solīt rītā, ka būs 4-5 jauni zobārsti. Mēs pakāpeniski ejam un individuāli runājam ar katru zobārstu, ar jauniešiem, kas studē zobārstniecību RSU pēdējā kursā, un zināms progress mums šajās sarunās ir," sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš.

Liepājas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Gerasimova piebilda: "Pēc 5. kursa studentam ir jau zobārsta diploms, un viņš var labot zobus, tāpēc tas ir liels ieguldījums mūsu nākotnē, jo, ja mēs izveidojam tādu labu, ilgstošu kontaktu, tad tie ir arī mūsu zobārsti nākotnē, kas mums ir tik ļoti nepieciešami."

Veselības ministre uzsvēra, ka pakāpeniski tiek palielināts finansējums zobārstiem, kuriem noslēgts līgums ar valsti, un šobrīd nekas neliecinot, ka nākotnē pieaugums neturpināsies. Vēl viņa stāstīja, ka arvien vairāk būs mobilo zobārstniecības kabinetu, jo tā ir vienīgā alternatīva vietām, kurās stomatoloģija vai nu nav pieejama nemaz, vai ierobežotā daudzumā kā Latvijas trešajai lielākajai pilsētai Liepājai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt