Dienas ziņas

Liepājas dome lidostu grib nodot valsts paspārnē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Attālinātajās mācībās jau saskata problēmas

Liepājā attālinātajās mācībās uztrauc datoru trūkums un izglītības kvalitāte

Liepājā attālinātajām mācībām trūkst gan datoru, gan arī liels slogs ir bērnu vecākiem, no kuriem daudzi nevar atprasīties no darba, lai bērnam būtu klāt mācību laikā. Uztraukums ir arī par izglītības kvalitāti.

Liepājniece Inese Jurkovska ir mediķe un strādā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un Liepājas reģionālajā slimnīcā. Viņa ir arī trīs bērnu māte – divi no skolēniem mācās otrajā un ceturtajā klasē. Inese uzskata, ka bez darba devēja un skolas pedagogu atbalsta nebūtu iespējams nodrošināt mācības attālināti. 

‘’Strādāju es pa divām diennaktīm. Šajā kopējā situācijā, kad ir attālinātās mācības, ir iesaistīti visi ģimenes locekļi - omammas, opapi, bērnu tēvs. Tā kā man ir otrā un ceturtā klase – tik ļoti patstāvīgi veikt uzdotos mājasdarbus nav iespējams. Mums ir viens dators. Paldies puikas skolotājai Ilzei Žimantei, kura ar citām sadarbībām mūs nodrošināja ar datoru,’’ pastāstīja sieviete. 

Brīdī, kad sākumskolas klases vēl nebija devušās mācīties attālināti, Liepājā skolēniem trūka aptuveni 200 datoru. Šobrīd nepieciešamība pēc tiem ir vēl lielāka – konkrēti skaitļi šobrīd tiek apzināti. Pašvaldība jau ir piešķīrusi finansējumu 48 tūkstošu eiro apmērā, par kuriem varēja iegādāties vien 71 portatīvo datoru. Tāpat Liepājas Izglītības pārvalde secina, ka daudzās mājsaimniecībās problēma ir arī interneta pieslēgums. 

‘’Šis jautājums ir jāaktulizē diezgan steidzamības kārtā un jārisina valstiskā mērogā. Reģionu mazās skolas – viņas nav spējīgas nodrošināt saviem bērniem nepieciešamās ierīces mācību satura apguvei,’’ uzsvēra Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.  

Arī Latvijas Pašvaldību savienība ziņojusi, ka valstī trūkst 87 tūkstoši datoru. Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijā norādīja, ka visiem uzreiz datorus nodrošināt nevarēs.

‘’Uzreiz šo tehnoloģiju daudzumu piegādāt katram nav iespējams. Šajā brīdī es orientētos uz to, ko klase visvairāk var izmantot. Un tieši tāpēc ir programma ‘’Tava klase’’, un tāpēc nevajadzētu katru dienu saistīt ar tiešsaisti šajā vecuma posmā,’’ sacīja ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). 

KONTEKSTS:

Valdība vispirms lēma ziemas brīvlaiku 1.–6. klašu skolēniem pagarināt par nedēļu. 5.–6. klašu skolēni 11. janvārī atsāka mācības attālināti, bet 1.–4. klašu skolēniem ziemas brīvlaiks tika pagarināts vēl par divām nedēļām, kas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu. 

7.–12. klašu audzēkņiem mācības attālināti notiek jau kopš rudens brīvlaika. Savukārt 1.–4. klašu skolēni attālinātas mācības uzsāka 25. janvārī, un tās norisināsies vismaz līdz 7. februārim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt