Dienas ziņas

Siena talka «»Straumēnu«» noskaņās

Dienas ziņas

Pirmo reizi talkā nākusi lietotne «Apturi Covid»

Atklāj lidmašīnu apkopes centru

Liepājā atklāts lidmašīnu apkopes centrs

“airBaltic” meitas uzņēmuma “airBaltic Training” bāzē Liepājas lidostā šonedēļ darbu sācis lidmašīnu tehniskās apkopes centrs. Tas kalpos arī kā mācību bāze Liepājas Valsts tehnikumā šogad izveidotās jaunās mācību programmas “Gaisa kuģu mehāniķis” audzēkņiem un radīs jaunas darbavietas.

“Diamond Aircraft” tipa lidmašīnu tehniskās apkopes centra izveidē Liepājas lidostā “airBaltic” investējis jau aptuveni 1 miljonu eiro, uzceļot jaunu angāru, iepērkot nepieciešamos instrumentus un rezerves daļas. Viens no ieguvumiem – šeit bāzētajai Pilotu akadēmijai savas mācību lidmašīnas tehniskās apskates vai remonta veikšanai vairs nevajadzēs sūtīt uz Rīgu, turklāt “airBaltic” pauda, ka ar jauno apkopes centru, kas šāda tipa lidmašīnām ir vienīgais Baltijā, palielinās savu konkurētspēju globālajā tirgū.

"Esam jau novērojuši interesi – sevišķi no Skandināvijas valstīm, jo tur šīs lidmašīnas ir ļoti izplatītas. Mēs spējam piedāvāt konkurētspējīgākas cenas salīdzinājumā ar Skandināvijas tirgu," atzīmēja "airBaltic Training" izpilddirektors Kristaps Lapsa.

Šobrīd lidmašīnu apkopes centrā strādā trīs mehāniķi, taču “airBaltic”, attīstot centra darbību, strādājošo skaitu plāno ievērojami palielināt. Tieši tāpēc Liepājas Valsts tehnikumā šovasar sākusies uzņemšana jaunā programmā – “Gaisa kuģu mehāniķis”. Tajā būs 25 budžeta vietas, un mācības Pilotu akadēmijas pedagogu un citu aviācijas jomas speciālistu vadībā notiks gan tehnikuma darbnīcās, gan jaunajā lidmašīnu apkopes centrā.

“Nākotnē domāju, ka šī varētu būt tā specialitāte, kas varētu kļūt par Liepājas Valsts tehnikuma eksportpreci, jo jau tagad vairāki priekšmeti tiks mācīti angļu valodā, kas ir būtiski aviācijas nozarē strādājošajiem. Nākotnē domājam pieaicināt jauniešus gan no Baltijas valstīm, gan Skandināvijas," atklāja Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts.

Par jauno studiju programmu interesējoties ne tikai nupat vidusskolu beiguši jaunieši, bet arī pusmūža vecuma cilvēki, kuri saistīti ar aviācijas nozari, tāpēc tehnikuma vadība jau apsver iespēju programmu paplašināt kā profesionālās pilnveides kursu pieaugušajiem.

“Zinot, ka šāda veida speciālisti vai nu pārkvalificējas no automehāniķiem vai tiek ievesti no ārvalstīm Latvijā, pieprasījums noteikti būs pēc šāda veida speciālistiem," sacīja Ruperts.

Jaunais lidmašīnu apkopes centrs ir arī solis uz priekšu Liepājas lidostas attīstībā, un, pēc Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldē teiktā, palīdzēs lidostai piesaistīt nākamos investorus.

“Ir kompānija, kas kādu laiku jau interesējas par bāzes izveidošanu lielāka tipa gaisa kuģiem, bet redzēsim – Covid-19 radījis ietekmi uz aviācijas attīstību," norādīja LSEZ pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītājs Gatis Ginters.

Minētā kompānija gan vēl netiek atklāta, bet nākotnē LSEZ pārvalde Liepājas lidostu redz kā ar aviācijas jomu saistītas uzņēmējdarbības centru, kurā strādās vairākas kompānijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt